Cookening spojuje turisty s domorodci pomocí domácí místní kuchyně

Cookening spojuje turisty s domorodci pomocí domácí místní kuchyně

Mashable ve svém seriálu Launchpad představil startup Cookening. Ten nabízí jedinečnou příležitost pro cestovatele, jak ochutnat čerstvou místní stravu v jakémkoliv městě na světě.

Před dvěma lety Cédric Giorgi cestoval po Kalifornii a rozhodl se vyzkoušet aplikaci Airbnb. Líbila se mu, ale přišla mu velmi podobný francouzské „Tables d’hôtes“ ve Francii, tedy sdílení večeří, které ve francouzských hotelech typu „Bed and Breakfast“ vaří hostitelská rodina.

Po svém návratu do Francie se Giorgi inspiroval dosavadními zážitky a zkušenostmi a s pomocí dvou přátel se rozhodl vytvořit aplikaci, která by lidem umožnila seznámit se s místní kuchyní a kulturou kdekoliv na světě a přitom ušetřit vlastní sporák a námahu při vaření. Tak vznikl Cookening.

Platforma Cookening umožňuje uživateli spojit se s lidmi různých kultur prostřednictvím nabídky nebo poptávky místní domácí kuchyně. Aplikace nabízí cestovatelům jedinečnou příležitost poznat domorodou kulturu a zvyky a hostitelům zase potkat nové lidi.

Hostitelé mohou uvařit jaké jídlo chtějí, předtím ale musí vytvořit svůj profil s informacemi o sobě (bydliště, fotografie domova, cena jídla), seznam chodů, které se budou podávat, a také fotkami již připravených jídel.

Cookening zatím funguje převážně ve Francii – většina hostitelských domácností se nachází v Paříži, Lyonu a dalších francouzských městech. Cena jídel se pohybuje mezi 6 a 45 euro, přičemž 16,7% ceny je provize pro Cookening.

Cestovatelé mohou jednoduše najít hostitelskou domácnost podle lokace, v níž se nacházejí nebo budou nacházet. Pak si mohou zarezervovat večeři s hostiteli nebo jim napsat zprávu. Hostitelé mohou na zprávy odpovídat a potvrdit nebo odmítnout rezervaci společné večeře. Po jídle mohou obě strany napsat review.

Startup je financován z prostředků svých majitelů a provizí a v současné době má 1 500 uživatelů.

Zdroj: https://mashable.com/2013/05/31/cookening/

Zdroj obrázku: https://mashable.com/2013/05/31/cookening/

Komentáře

Nahoru