ČOI uveřejnila, kolik eshopů porušilo loni předpisy

Pracovníci České obchodní inspekce (ČOI) v loňském roce provedli kontrolu u 1206 internetových obchodů. U 82 % nahlášených internetových obchodů, které nahlásili sami zákazníci či je označili za problematické, bylo zjištěno pochybení nebo přímo porušení zákonných povinností. 

V důsledku toho uložili téměř 900 pokut v celkové výši přesahující 4,3 miliónu korun. Z výsledků kontrol vyplývá, že největším problémem internetového obchodování bylo loni zakázané užívání nekalých obchodních, zejména klamavých praktik. Ve většině těchto případů se jednalo o neposkytnutí zákonem stanovených informací, případně byly spotřebitelům poskytnuty údaje neúplné či jinak zavádějící. A nebo se jednalo o porušení předpisů při vyřizování reklamací (nedodržování zákonem stanovené lhůty k  vyřízení reklamace, nepřijmutí zboží k reklamaci v zákonné lhůtě apod.).

Zdroj: https://www.coi.cz/e-shopy-2012-nekale-obchodni-praktiky-vedou-nc628/

 

výsledků kontrol vyplývá, že největším problémem internetového obchodování bylo loni zakázané užívání nekalých obchodních, zejména klamavých praktik

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru