Tisková zpráva: Codewise jmenuje generálním ředitelem Johna Malatestu

Codewise jmenuje generálním ředitelem Johna Malatestu

Společnost Codewise, přední poskytovatel AI online řešení pro měření a správu reklam pro digitální obchodníky, uznávaná deníkem Financial Times jako jedna z nejrychleji rostoucích společností v Evropě, dnes oznámila, že jmenovala Dr. Johna Malatestu (46) generálním ředitelem. Tuto pozici převezme po Robertu Grynovi (32), zakladateli společnosti Codewise. Pan Malatesta zachová své předchozí posty prezidenta a ředitele pro příjmy a marketing. Pan Gryn byl jmenován předsedou představenstva společnosti Codewise. Tato nová jmenování nabývají okamžitou účinnost.

Malatesta jako mezinárodně uznávaný obchodní lídr přináší více než 22 let manažerských zkušeností v oblasti softwarového průmyslu, kde zastával několik vedoucích rolí u několika malých a středních podniků a ve společnostech z žebříčku Fortune 500.

„John je přesně ten správný lídr pro Codewise,” řekl pan Gryn. „Jeho rozsáhlé manažerské zkušenosti, stejně jako znalost marketingového cloudu a oblasti řízení zákaznických zkušeností, výrazně zintenzivní úsilí, které společnost Codewise vyvíjí, aby upevnila své vedoucí postavení v postupně se sbližujících odvětvích technologií pro reklamu a marketing (AdTech a MarTech). Také jeho silné zkušenosti s nejvyšším vedením otevírají novou kapitolu v historii společnosti Codewise a pomohou nám plně zavést principy udržitelného růstu a inovace inspirované zákazníky v době, kdy naši činnost rozšiřujeme o nové způsoby, tržní segmenty a geografické oblasti. Dalším klíčovým faktorem pro mne bylo, že John je přirozenou volbou pro kulturní transformaci společnosti Codewise, která se stává vyspělou přední společností. Od příchodu do společnosti Codewise John prokázal hluboké znalosti naší historie, technologií a obchodních postupů na jedné straně a neustále se měnícího zákaznického ekosystému na straně druhé. Pro harmonizaci těchto dvou dimenzí John zahájil hlubokou provozní a strategickou transformaci zaměřenou na další utužení vztahů se zákazníky a provozní dokonalosti v naší DNA. Máme nesmírné štěstí, že náš manažerský tým povede osoba, jakou je John, což mi umožní věnovat mnohem více času rozvoji vztahů s mezinárodními obchodními organizacemi, podpoře agendy spojené s legislativou v oblasti AdTech a aktivní realizaci mého snu, kterým je pomáhat a podporovat začínající podnikatele po celém světě, sdílet znalosti a zkušenosti, které mi pomohly vybudovat jednu z nejrychleji rostoucích technologických společností na světě.”

„Je mi neuvěřitelnou ctí, že mohu společnost Codewise vést do další fáze inovací zaměřených na zákazníka a růstu podporovaného provozní dokonalostí,” řekl Malatesta. „Robert Gryn vybudoval nejen jednu z nejrychleji rostoucích společností v Evropě, ale svými vizionářskými nápady a produkty učinil doslova revoluci v oblasti výkonového marketingu. Díky němu a neuvěřitelně talentovanému a inovativnímu týmu společnosti Codewise dokázali digitální obchodníci tisíců značek a agentur na celém světě maximalizovat svou návratnost investic do reklamy prostřednictvím našich špičkových platforem pro měření a optimalizaci reklam Ad Exchange a online inzerce. Na základě tohoto úspěchu nyní společnost Codewise přechází na zcela novou úroveň plánování se zaměřením na zákazníka a provozní disciplínou, která zpevní opakovatelné škálovatelné modely růstu a vytvoří ještě větší hodnotu pro naše zákazníky a zaměstnance.”

John Malatesta je doktorem ekonomie a členem několika prominentních mezinárodních obchodních organizací. Před tímto jmenováním zastával několik vedoucích a výkonných funkcí ve společnostech IBM, Accenture, Sun Microsystems, Oracle, Kaspersky Lab, Schneider Electric a Socialbakers.

O společnosti Codewise

Společnost Codewise, která byla založena v roce 2011, je prvním poskytovatelem řešení AI pro měření a správu online reklamy pro digitální obchodníky. V letech 2017 a 2018 byla společnost Codewise deníky Financial Times, Statista a Deloitte uznána za jednu z nejrychleji rostoucích technologických společností v Evropě. Řešení společnosti Codewise pomáhají tisícům firem ve 190 zemích sledovat, měřit a optimalizovat výdaje miliard dolarů na reklamu, což zvyšuje jejich efektivitu a návratnost investic. Společnost Codewise v současné době sleduje výdaje na digitální reklamy jedněch z největších světových značek a reklamních agentur v hodnotě převyšující 2,5 miliardy USD, včetně výdajů na reklamu na Facebooku v celkové hodnotě 400 milionů USD. 

Zdroj, text/foto: codewise.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru