Codeacademy chce svým studentům nabídnout více než jen vzdělání

Codeacademy je s námi už dva roky. Za tu dobu se startup stal téměř synonymem pro online vzdělávání v oblasti kódování a naučil kódovat již více než 24 milionů uživatelů. Teď poprvé za svou existenci provedl výraznou změnu designu. Jak se vlastně úspěšnému newyorskému startupu daří?

Newyorský startup včera představil redesign svého webu. Slibují si od něj, že bude Codeacademy srozumitelnější pro nováčky, ale rovněž i více užitečná pro stávající členy.

Také aktualizují svá školení. Přidávají různé nové aktivity související s kódováním. Například do lekce HTML přidali proces experimentace s bloky kódu – vizualizaci, jak můžete dynamicky měnit různé části stránky.

„Novinky na Codeacademy vám pomohou propojit své znalosti se skutečnými dovednostmi, které budete potřebovat k úspěchu na pracovišti,“ napsal na svém blogu Zach Sims, spoluzakladatel a generální ředitel Codeacademy.

Během zahajovací akce, která probíhala v kancelářích společnosti v Manhattanu, Sims vyprávěl o tom, jak kódování v Codeacademy spoustě lidem změnilo život. Jeden padesátník byl propuštěn ze své práce, ale díky tomu, že se učil na Codeacademy, měl po pár měsících hned nové místo. Nebo takový Tommy Nicholas, spoluzakladatel Knox Payments. I on využil své kódovací dovednosti z Codeacademy, aby vybudoval Coffitivity – jednu z top 50 webových stránek loňského roku (podle Time Magazine).

logos-codeacademy

Všechno se pečlivě vybíralo z mnoha návrhů.

Více než jen vzdělání

Do budoucna prý chtějí svým uživatelům nabídnout přímo pracovní příležitosti. Chtějí se spojit s vysokými školami, obchodními klienty a zaměstnavateli, aby jejich studenti mohli skutečně kariérně růst. Již v současné době spolupracují s pedagogy po celém světě. Snaží se totiž integrovat programování do základního vzdělávání poskytovaného na středních školách ve Velké Británii, Malajsii a Singapuru.

codeacademy-education

„Vzdělání není příprava pro život, vzdělání je život sám.“
John Dewey

Co myslíte, má Codeacademy potenciál dostat se až tak daleko?

Zdroje: Venturebeat, TechCrunch, obrázky: Codeacademy

Komentáře

Nahoru