Dnes vyšlo 15 článků

#Code2014: V čem se minulý rok nejvíce programovalo?

#Code2014: V čem se minulý rok nejvíce programovalo?

Rok 2014 je již úspěšně za námi, a tak je čas na nějaké to ohlédnutí. To samé si jistě říkali i ve společnosti The Hybrid Group, když vytvořili stránku #Code2014.  Jedná se o takovou velkou anketu týkající se programovacích jazyků, které se může zúčastnit každý, kdo má účet na Twitteru.

Princip je jednoduchý. Stačí napsat tweet, který obsahuje programovací jazyky, které jste použili v minulém roce a hashtag #code2014. O zbytek se již postará stránka samotná.

Jedná se o vskutku zajímavé využití Twitteru. Nejenom, že takto se zúčastníte hlasování, ale dáte i světu najevo, v čem programujete. A to vše v max 140 znacích, které k tomuto jistě stačí. A jak toto hlasování dopadlo?

Výsledky

A jak tedy tato Twitterová anketa dopadla? Na to se můžete podívat sami na stránkách, nebo jednoduše na tomto obrázku:

code2014

Na prvním místě je JavaScript. To není žádným překvapením, protože se jedná o jeden z „nejlehčích“ jazyků na naučení a přitom je stále praktický a velmi rychlý. A ani na dalších místech se nekoná žádné překvapení.

Dále je zde Python, Java, Ruby a TOP 5 uzavírá Bash. Vzhledem i dalším pozicím lze říci, že převažují spíše webové jazyky. A teď už zbývá jenom jediná otázka – v čem jste minulý rok programovali vy?

zdroj: code2014.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru