Dnes vyšlo 15 článků

Coca-cola recykluje mořský plastový odpad

Coca-cola recykluje mořský plastový odpad

Opět jsme u tématu životního prostředí. Coca-Cola totiž začala vyrábět své plastové lahve z mořského plastového odpadu. Psali jsme o obuvních firmách, které vyrábějí tenisky z plastového odpadu,který se vyloví v moři. U nich ale iniciativy nekončí a moct mořskému světu se rozhodla i firma Cola-Cola.

Coca-cola se rozhodla vyrábět své plastové lahve z plastového odpadu z moře. Plastový odpad pochází ze Středozemního moře. Firma Coca-cola je nejúspěšnější společností v oblasti nealkoholických nápojů. Její obraty se neustále zvyšují. To způsobuje, že je jedním z největších znečišťovatelů životního prostředí. Společnost už několikrát čelila kritice a byla vyzvána k razantnímu kroku. Stále zůstávalo jen u řečí, ale nyní se list začíná obracet k lepšímu.

Coco-cola začala ve spolupráci s ekologickými organizacemi produkovat lahve tvořené z 25% mořským plastovým odpadem. Coca-cola disponuje pokročilou technologií k recyklaci. Plasty, které vyloví, očistí a dovede z nich vytvořit úplně nový plast, aniž by bylo cokoliv poznat. Na takto vytvořené lahve se nalepí etiketa, která je modrá a jsou na ni symboly moře, aby spotřebitel poznal, že se jedná o recyklovaný produkt. Nicméně lahve se dostanou do prodeje až během příštího roku. Nyní jich je vyrobeno 300.

Zdroj, foto: businessinsider.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru