Co všechno můžete odsouhlasit, při pouhém připojení na Wi-Fi? Například čištění veřejných záchodků

Co všechno můžete odsouhlasit, při pouhém připojení na Wi-Fi? Například čištění veřejných záchodků

V dnešní době už je bezplatný a volný signál na Wi-Fi téměř všude. V obchodních centrech, v restauracích, v kavárnách, ve školách, v práci… Vždy je ale ale třeba odsouhlasit podmínky, které jsou vyhotoveny poskytovatelem sítě.

Podmínky jsou často textově náročné, jejich přečtení by trvalo více, než dobu strávenou na vybraném místě. Je známo několik případů, kdy se do těchto předlouhých podmínek záměrně vložila absurdní věta. Při instalaci mobilního operačního systému v podmínkách stálo, že kdo do určitého data přijde do společnosti, obdrží nemalý finanční obnos. Překvapivě se přihlásili jen lidé, jejichž počet by nahradilo jednociferné číslo.

free-wifi

Nedávno se stal obdobný případ. Internetový poskytovatel Purple do podmínek uvedl, že uživatele bude moci využít k veřejně prospěšným pracím. Podmínku konkretizoval. Veřejně prospěšnými pracemi se myslí: čištění ucpané kanalizace, seškrabování žvýkaček z chodníků, čištění mobilních toalet na veřejných místech, čištění parku od psích exkrementů a dokonce objímání potulných koček a psů, aby se necítili opuštění.

Je na každém z nás, zda by si po přečtení internetový signál odpustil a nebo by elektronickou smlouvu potvrdil. Nicméně za 14 dní smluvní podmínky odsouhlasilo přibližně 22 tisíc uživatelů. Našel se jen jeden jediný člověk, který si absurdních podmínek všiml.

Celá tato událost měla být pouhým experimentem, který zinscenoval Garvin Wheeldon, ředitel společnosti Purple. Jeho záměrem bylo poukázat na důležitost pročtení podmínek, které denně schvalujeme. Měli bychom si být vědomi, jaké následky to na nás může zanechat. Dvacet dva tisíc lidí k veřejně prospěšným pracím prý využít nehodlá

Zdroj, text/foto: purple.ai

Zajímá se o psychologii, filozofii a online marketing. Studuje na vysoké škole marketingovou komunikaci. Nyní působí jako Trainee Online marketigu ve společnosti Seznam.cz. Ve volném čase spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla. Cíl je cesta, na které zdoláváte překážky, které vás posilují.

Komentáře

Nahoru