Co vás u nás v loňském roce nejvíce zajímalo

Pojďte se podívat, jak zamíchaly pořadím nejčtenějších článků loňského roku události jako hádanka na Facebooku, úmrtí našeho kolegy nebo vášnivá diskuze o týrání zaměstnanců.

Loňský rok byl pro Objevit.cz rokem velkých změn. Pro vás byly nejviditelnější změny designu. Nás zase potěšila modernizace a zrychlení redakčního systému. Prostřídalo se nám tu také několik redaktorů. Někteří si vedli úspěšně a nějak to zvládají dodnes, jiní byli úspěšní méně. O jednoho jsme nešťastně přišli. Rozpoutalo se tu pár vášnivých diskuzí, objevila se chvála i kritika.

Ale konec bilancování, nebudeme to zdržovat. Pojďme ses radši podívat rovnou na to, co u nás mělo největší úspěch. Přinášíme vám přehled deseti nejčtenějších článků uplynulého roku. Takže jestli jste některý z nich vynechali, využijte šance a rozhodně to ještě napravte.

10. Nová FB skupina: Divnolidi v MHD

Na desátém místě se projevuje, jak moc do našich životů zasahují sociální sítě. A také MHD. V prostředích městské hromadné dopravy se to totiž začalo hemžit podivnými lidmi. A vyvrcholilo to absolutním hitem „Já mám právo sedět“.

Pobřežní hlídka

V MHD nám jezdí třeba Pobřežní hlídka

9. Vánoce na internetu, aneb překvapte vaše blízké internetovým přáním, vánočními SMS zdarma a online pohlednicemi

Pohledy posílané poštou už jsou jednoznačně tabu. Lidé posílají vtipné vánoční přání smskou nebo předem připravené šablony mailem. A když přijde nějaké nevhodné elektronické přáníčko, není ho pak problém rychle skartovat.

e-cards-christmas

8. Michal Kolesa: Nemám rád filozofující dotazy

Rozhovor s naším Michalem, který nám hodně ovlivnil žebříček TOP 10 článků, byl loni úplně nejúspěšnějším rozhovorem. Kdo ho nečetl, jako by ani nežil. Ani teď ještě není pozdě pokusit se Michala poznat o něco blíže.

michal-kolesa

Nesmrtelný Michal Kolesa

7. Online rodokmen program

Jak to tak vypadá, stále více lidí pátrá po svých předcích. Tipy na to, jak a s pomocí jakých nástrojů spravovat své rodokmeny, u nás v roce 2013 hledalo 4090 různých lidí. Zkuste se do toho taky pustit. Třeba objevíte nějaké své vážené a významné příbuzné.

MyHeritage.cz

MyHeritage.cz

6. 4 způsoby, jak prolomit něčí heslo na Facebooku a jak se proti tomu bránit

Opět se dostáváme k sociálním sítím, i když tentokrát poněkud v jiných mezích. Snad všichni jsme si vědomi toho, jak obrovskou hromadu informací ukrývá takový jeden facebookový účet. Ta představa, že bychom se na něčí takový účet dostali, je velice lákavá. A lidé možnosti studovali opravdu podrobně. S tímto článkem totiž strávili průměrně 7 minut, což je druhá nejdelší doba v naší TOP 10.

phishing

5. Tabulka speciálních znaků – ALT – znaků

V našem desateru nejoblíbenějších článků se objevil i jeden jednoduchý rádce. Ten vás informuje o tom, jak napsat nejrůznější speciální znaky pomocí klávesy Alt. Články jako tenhle budou jistě čtené pořád, protože tabulku speciálních znaků si nazpaměť prostě nikdo nezapamatuje.

Klávesnice notebooku

4. Týrání zaměstnanců Samsungu na Slovensku

U tohoto článku se nám rozpoutala snad nejbouřlivější diskuze. Jedni tvrdí, že je to snůška výmyslů, druzí se přiklání k tomu, že si nevymýšlíme. Statisticky je pro nás tento příspěvek zajímavý tím, že je to první příspěvek v naší desítce, který se svými 13 790 zobrazeními stránky překonal hranici deseti tisíc. Průměrně na něm uživatelé strávili 7 minut a 20 sekund, což je nejdelší čas ze všech příspěvků v naší desítce. Není se čemu divit, že vás zajímá to, co se děje v tak blízkém okolí.

voderadySamsung

3. Dne 9. listopadu nás opustil náš milovaný kolega Michal Kolesa

A jdeme na medailové pozice. Ty nám z velké míry ovlivnil náš zesnulý kolega Michal Kolesa. Od jeho listopadové smrti už český internet prostě není tím, čím býval. A i na Objevit je nám trochu smutněji bez jeho příspěvků. Tak na něj tedy v tomto přehledu ještě jednou zavzpomínejme a vzdejme mu hold i za to, že právě články spojené s ním se dostaly do TOP 10. Byl prostě legendou. A už navždy zůstane.

2. Výroba papírového smutečního pohřebního věnce

Jen Michal dokáže popsat tak zdánlivě primitivní věc takovým způsobem, že vzbudí obrovský ohlas. A to dokonce tak obrovský, že vystačí na stříbrnou medaili. Nostalgií však zůstává, že právě článek s pohřební tematikou byl jedním z jeho posledních příspěvků na Objevit.

venec-nastrihovy-plan

1. Proč mají všichni na profilovce žirafu

Vítěz je naprosto jasný. V době, kdy Facebook ovládly žirafy, začali všichni hledat, proč tomu tak je. A protože jsme tento fenomén vychytali opravdu rychle a ještě v době, kdy byl v začátcích, o něm napsali, získal si nakonec článek 19 108 zobrazení. Ve svých prvních dnech byly ty potvory žirafy totiž dokonce až tak populární, že nám shodily celý web.

zirafy

Jak to vidíte vy?

Co myslíte? Shoduje se našich TOP 10 i s vaším vkusem? Nebo se v seznamu některé články, které stály za to, neobjevily?

Komentáře

Nahoru