„Co to tam mám?“ – kniha pro čtyřleté popisuje masturbaci

„Co to tam mám?“ – kniha pro čtyřleté popisuje masturbaci

Jaký máte názor na vyučování sexuální výchovy u dětí? Přesněji u čtyřletých dětí? Vyšla kniha, která má být pravým průvodcem a pomocníkem pro rodiče k vysvětlení sexuální povahy člověka. Z recenzí na knihu je viditelný šok čtenářů. Obsah knihy totiž neodpovídá tomu, co řeší čtyřleté dítě – kniha zabíhá až příliš do detailu.

Kniha se jmenuje „Co to tam mám?“ a je překladem francouzského originálu. Jsou v něm popisovány pohlavní orgány jak dětí, tak rodičů a jsou uvedeny rozdíly, jaké mezi sebou pohlavní orgány mají. Aby toho nebylo málo, dětem je v knize vysvětlována masturbace. Dle ohlasů čtyřleté děti ani nevědí a nepotřebují vědět, co to je. Dle sexuologa Jaroslava Zvěřiny se jedná o velmi nešťastný překlad a knihu považuje za nevhodnou. Autor originálu je Camille Laurans a ilustrace namalovala Jesse Pauwelse. Český překlad si připisuje autorka Zuzana Klimšová. Nakladatelství, které knihu zaštítilo je Svojtka & Co.

Kniha má celkem 30 stránek, je určena jak pro kluky tak pro holky od věku 4 let. Nicméně obsahem se hodí až do rukou dospívajících. Většina knihy totiž popisuje názvy a části pohlavních orgánů a zbytek je věnován osahávání.

Nakladatelství a autorka se brání tím, že kniha pouze bourá tabu a prolamuje zábrany ve společnosti. Důležité ale je, že kniha byla vydána bez toho, aby prošla schválením České pediatrické společnosti. Rozporuplné reakce byly autorkou i nakladatelstvím očekávány, ale za svým dílem si stojí.

Tady je pro představu úryvek z knihy: „Pindík a pipinka jsou velmi citlivé části těla. Stačí se jich jen lehounce dotknout a už cítíme, jak nás to lechtá. Andrejka to dělá ráda. Když si jde do svého pokoje odpočinout, hladí si pipinku. Ví, že to může dělat, když ji nikdo nevidí.“

Zdroj, foto: idnes.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru