Co to je showroom

 

Co to je showroom?

Jedná se o většinou malý obchod, kde vám zboží objednané přes internet dorazí a vy si jej můžete stejně jako v klasickém kamenném obchodě vyzkoušet, rozbalit a poradit se s personálem. Pak už je jen na vás, jestli si produkt spokojeně odnesete domů, nebo jej necháte bezplatně poslat zpátky.

 

tašky

K čemu je showroom dobrý?

Při nákupu zboží se velmi často musíme rozhodnout jestli si zboží objednáme přes interent za lákavější cenu , i když jsme si výrobek „neošahali“ v obchodě  a nebo si něco málo připlatíme, ale výrobek si můžeme vyzkoušet a informovat se o něm v obchodě.

 

Showrooming jako reklama

Například takovému  Applu slouží jejich showroomy především jako potvrzení výjimečnosti firmy. Applu se vyplatí dotovat tyto obchody, přestože většina zákazníků koupí jejich produkty v levnějších obchodech, protože právě návštěva tohoto showroomu je ujistí, že jejich produkt doopravdy chtějí.

apple

Například takový Zoot má místo klasických obchodů pouze showroomy, kde navíc můžete koupit některé zboží, které si zákazník nevyzvednul. 

Štítky: ,

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru