Dnes vyšlo 15 článků

Co studují podnikatelé a manažeři?

I podnikatelé a manažeři musí zlepšovat své dovednosti. Je potřeba učit se novým trendům v marketingu, mít aspoň základní představu o ekonomických pojmech souvisejících s fungováním firmy nebo umět efektivně komunikovat se zákazníky a partnery. V jaké škole vás tohle všechno naučí?

Pro manažery jsou připravené studijní programy MBA, BBA nebo Executive LLM. Tyto programy byly dříve spíše zahraniční záležitostí (především USA), dnes je můžete vystudovat i v Česku. Všechny jsou navíc postavené nejen na teoretických znalostech, ale především na praktickém využití.

Výše uvedené studijní programy u nás nabízí několik vzdělávacích institucí. Jednou z těch, kde je možné manažerské programy studovat, je škola Cambridge Business School. Pojďme se podívat, jak vypadá takové studium v jejich podání.

Cambridge Business School nabízí vzdělání všem, kteří chtějí zvýšit svou cenu na trhu práce. Jako lektoři zde působí odborníci z akademického prostředí a především z praxe. Nečekají vás žádné přijímací zkoušky, po celou dobu studia (1 rok = 2 semestry) probíhají všechny přednášky a semináře v sobotu, aby se jich mohli účastnit i ti pracovně nejvytíženější. Každý seminář v centru Prahy (v případě programu MBA Management a leadership rovněž v Brně) se pro vás jistě stane zážitkem.

business_school

Jaké programy škola nabízí

BBA (Bachelor of Business Administration): V tomto programu se seznámíte se základy managementu, marketingu, ekonomiky, osobního rozvoje a projektového řízení a plánování. Je určený spíše pro začátečníky, které dobře připraví na manažerské pozice, navazuje na něj MBA program.

MBA (Master of Business Administration): V rámci něj se lze zaměřit na management a leadership, management ve zdravotnictví, sales management, marketing a public relations a spoustu dalších oblastí. Jeho výhodou je právě to, že si můžete ze široké nabídky vybrat na míru to, co vám sedne. Lze ho studovat dokonce kompletně online.

Je určen nejen manažerům a podnikatelům, ale všem, kteří chtějí získat „náskok“ před ostatními. K jeho dokončení je třeba absolvovat deset studijních modulů rozdělených do dvou semestrů. Forma studia je kombinovaná – absolvujete 4 výukové soboty a zbytek studia si máte možnost rozvrhnout dle vlastních časových možností v rámci moderního e-learningu. Na konci studia vypracujete a obhájíte závěrečnou práci a titul MBA, který vám otevře mnohé doposud zavřené dveře, bude váš.

Executive LLM: Program je určen uchazečům s předchozím právním vzděláním (advokáti, notáři, právní specialisté, ale také vrcholoví manažeři a ředitelé). Věnuje se totiž soukromému právu se specializací na právo obchodní.

Myslete na to, že i ti nejlepší se musí neustále zlepšovat. Po absolvování studia budete mít kromě získaných znalostí ještě skvělý pocit, že jste něco udělali pro svůj osobní rozvoj.

Fotka: Flickr – IDE-CESEM BUSINESS SCHOOL

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru