Co se stane, když dáte teenagerovi iPad?

Co se stane, když dáte teenagerovi iPad?

Víte, co se stane, když dáte Mentosku do Coca-Coly? Když dáte tisícům dětí tisíce barevných nálepek? Když dáte Intel do Maca? Když dáte slonům hudební nástroje? Když dáte psa do ledové vody?  Na tohle všechno vám odpoví Google. Ale my tu máme ještě jednu zapeklitější otázku, která se hodí do 21. století. Co se stane, když dáte teenagerovi iPad?

Odpověď je velice jednoduchá. Začne ho používat k tomu, aby prozkoumával své nově získané sexuální touhy. Sarah, jedna maminka z Oregonu, o odpovědi na tuhle otázku ale neměla ani tušení. A tak když přistihla svou dvanáctiletou dceru, jak svůj školní iPad používá ke čtení erotických věcí v komunitě Wattpad, byla dost šokovaná.

„Není to nic, co byste očekávali od dvanáctiletého dítěte, ani nic, o čem byste chtěli mluvit, nebo s čím byste chtěli něco dělat,“ sdělila Sarah oregonskému zpravodajskému kanálu Katu. „Vždyť je to ještě malá holka.“

Protože se jednalo o iPady, které svým studentům poskytla škola, Sarah žádala, aby byla vydána přísnější bezpečnostní opatření. Zjistila totiž, že její malá hodná dceruška je prostě úplně stejná jako zbytek třídy.

Na škole Neila Armstronga dostávají děti iPady v rámci jednoho pilotního programu. Využívají je ve škole. Přístup k iPadu po vyučování Sarah své dceři zakazuje a monitoruje její online aktivitu. Zmínku o obsahu pro dospělé z webu Wattpad objevila v historii prohlížeče.

wattpad

Na Wattpad se stačí zaregistrovat a pak si tam můžete číst absolutně co chcete.

Jenže ono to pokračovalo

Když Sarah dceři vynadala a vyřídila to i ve škole, předpokládala, že bude klid. Jenže o měsíc později zjistila, že si její malá dcerka na svém iPadu nastavila nový Gmail účet, rozesílala své fotky a udržovala pár vztahů online.

Sarah na to jde ale docela špatně. Nutí svou dceru, aby netrávila tolik času u iPadu. Ale co kdyby sebrala odvahu a využila situaci k udělení lekce o online bezpečnosti nebo dokonce o sexu?

Škola už od začátku pilotního programu s iPady má jistá omezení. Dětem je zakázáno na iPadech otvírat některé webové stránky. Jenže spousta z nich omezení porušila, aby mohly na Facebook, Snapchat nebo Instagram. Tato porušení dokonce vedla k jednomu případu kyberšikany. Úplnou bezpečnost na technologických zařízeních prý zajistit nejde. Ale o její zlepšování se budou na oregonské škole nadále snažit.

Zdroj: DailyMail, fotografie: Flickr - Sean MacEntee

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru