Dnes vyšlo 15 článků

Co se naučíte, když si měsíc neberete mobil do ložnice

Kim R. McCormick si vždycky přes noc dávala svůj smartphone na noční stolek. Používala ho samozřejmě ještě těsně před usnutím a každé ráno ji budil. Když otevřela oči a vypnula budík, vždycky prvně zkontrolovala Facebook, Instagram a Pinterest.

Ale pak se Kim, která píše pro web Apartment Therapy, rozhodla změnit to. V březnu se odhodlala k radikálnímu řešení. Nebude si svůj telefon brát do ložnice, nebude ztrácet čas rolováním a klikáním. Bude ho nechávat samotný na konferenčním stolku v obývacím pokoji.

kims-bedroom

Mobil měl přístup do Kiminy ložnice zakázán.

O čtyři týdny později sepsala své zkušenosti.

1. Zapomeňte na to nedávat si telefon na noční stolek. Vůbec si jej neberte do ložnice

Během pár nocí, kdy neodolala a do ložnice si ho donesla, jej stejně nakonec dala do horní zásuvky skříně. Nechtěla být v pokušení ztrácet čas brouzdáním po sociálních sítích před spaním nebo hned po vzbuzení.

2. Za to, že telefon tolik používáte, může jeho velikost

Jednou nebo dvakrát si prý vzala do postele notebook, ale nebylo to takové, jako s mobilem.

3. Ráno jsem se zlepšila nejvíc

Reálný budík má přece jenom docela nepříjemný zvuk. A tak zatímco na mobilu ho klidně odložíte, tenhle radši opravdu vypnete a vstanete.

4. Vstávání se pro mě stalo příjemným procesem

Kim vysvětlila, že jí vlastně přijde hezké nechat svou mysl uvolnit do bdělého stavu. Je to prý mnohem lepší, než kontrolovat, kdo sdílel zajímavou fotku svého psa.

Zdroje: Business Insider, Apartment Therapy

Komentáře

Nahoru