Dnes vyšlo 15 článků

Co se bude dít s Applem po smrti jejího zakladatele?

Co se bude dít s Applem po smrti jejího zakladatele?

Steve Jobs zemřel. To je zpráva, kterou můžeme všichni vidět v médiích. Steve Jobs zemřel, jaký byl Steve Jobs vizionář, kdo všechno ho měl rád, co všechno pro svět udělal. Jsou to sice mnohdy zajímavé informace, ale všechny fanoušky Apple jistě napadá jedna otázka. Co vlastně se společností Apple dále bude, když přišla o svého myslitele? Může se zdát, že je to stejné, jako kdyby přišel člověk o rozum. Byl by naprosto nepoužitelný. Jsem si ale jist, že to v případě Apple bude jinak.

Steve jistě své návrhy do budoucnosti přednesl, firma se jimi v příštích několika letech bude zřejmě řídit. Zároveň mohu říci, že Steve Jobs před měsícem a půl v Apple skončil, opustil firmu, aby se mohl vyléčit, což se mu bohužel nepodařilo. Nemyslím si tedy, že by to pro firmu měl být nějaký obrovský skok, něco, co by mělo firmu položit na kolena.

Apple představil iPhone 4S, což je pokračování velice oblíbené série iPhone 4 s více funkcemi a lepší hardwarovou konfigurací. Bohužel, zde inovace končí, což mnoho lidí kritizuje. Jistě se brzy budeme moci dočkat zbrusu nového přístroje, iPhone 5, který uspokojí všechny fanoušky Apple tak, jak by to mělo být.

V čem ale firma bude pokračovat? Jistě bude muset udržet svoji pozici v oblasti ultrabooků, což je lehký a velice rychlý druhý notebook, protože Intel se rozhodl investovat peníze do společností jako je Acer, Asus, Toshiba, aby vytvořili své ultrabooky. Jediným ultrabookem je aktuálně Macbook Air.

Určitě budeme moci vidět nový iPad, nový iPod Touch a případně i novou verzi iMaců, přístrojů značky Macbook Pro a dalších. Slyšel jsem zajímavou informaci, že by se Apple mohl pokusit o jablečnou televizi. Uvidíme, co je na tom pravdy.

Apple sice přišel o svého vizionáře, ale zcela jistě tím jeho éra nekončí. Ba naopak, může to být ještě lepší, protože rozhodovat budou moci i mladší, kteří mají mnoho nápadů, z nichž mnohé jsou určitě klenoty. Věřím, že se s tím Apple vyrovná tak, jak by to mělo být.

Steve Jobs: Přerušil studia, vyhodili ho z vlastní firmy, bojoval s nemocí…

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru