Co prozradil Facebook o milovnících psů a koček?

Všichni víme, že svět se dělí na ty, co mají rádi kočky, a ty, co upřednostňují psy. Zřejmě je vám naprosto jasné, že tyhle skupiny se od sebe odlišují. Ale jak moc?

U příležitosti Světového dne koček, který připadá na 8. srpna, zveřejnil Facebook výsledky své nedávné studie o vlastnostech lidí, kteří mají rádi psy, a těch, co radši kočky. Soustředila se na 160 000 uživatelů z USA.

Lidi se psy mají více přátel

Asi není překvapivé, že lidi, které zajímají kočky, se přátelí se stejným typem osob. Ti, co milují psy, se také spojují. Ale Facebook ze svých statistik vyčetl, že „psí lidé“ mají víc přátel. Ti s kočkami jsou spíš osamělí, ale účastní se na Facebooku více událostí.

dog-cat

U kočičích typů lidí je pravděpodobnější, že budou mít rádi sci-fi, fantasy a anime. Mají raději domácí aktivity, jako je čtení knih a sledování televize.

Psí lidé žijí spíš na vesnici, zastánci koček ve městě. Milovníci psů na Facebooku vyjadřují pýchu a vzrušení, zatímco majitelé koček na Facebooku sdílí prostě všechno. Hodně často si stěžují na pocit únavy.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru