Dnes vyšlo 15 článků

Co očekávat od konference Google I/O

Co očekávat od konference Google I/O

Do konference Google I/O zbývá už jen pár hodin. Začněme tak s předstihem a představme si pár nových produktů a zařízení, o kterých se očekává, že budou představeny právě na konferenci.

Glass

Google Glass bude také určitě v popředí akce. Vzhledem k tomu, že již bylo řečeno, že asi za rok by měly Glass být na vrcholu a měl by o ně být největší zájem, možná bude upřesněn termín, kdy se dostanou k široké veřejnosti. Pokud ne, uvolní se na konferenci aspoň nějaké aplikace a hry právě pro Glass.

Google Now se dostane do popředí

Google bude také s největší pravděpodobností do Chrome OS a prohlížeče Chrome více integrovat Google Now.

Key Lime Pie

Také by mohla být představena nová verze Androidu. Vzhledem k tomu, že Jelly Bean už tu nějakou chvíli je, mohl by ho brzy následovat jeho nástupce Android 5.0 Key Lime Pie. Tato verze Androidu by neměla přinést významné změny, zachovat by se měly funkce z předchozí verze. Podle některých zdrojů by ale měla být postavena na jádře Linux 3.8, které lépe pracuje s RAM pamětí. Jako první by potom aktualizaci dostaly tradičně zařízení z rodiny Nexus, pak by následovaly vlajkové lodě jako Samsung Galaxy S IV nebo HTC One.

Komunikace

Další zvěsti se týkají Google Babel, nové komunikační aplikace, na které by společnost mohla pracovat. Některé funkce jsou již k dispozici pro mobilní zařízení v Google+, očekává se ale, že funkce by se rozšířila do webového prohlížeče. Nicméně Google Babel by mohl být ve skutečnosti vypuštěn pod jiným názvem – Google Hangouts.

Konkurence pro Microsoft

Internetový gigant také oznámil plánovanou integraci Quickoffice do prohlížeče Google chrome. Tahle funkce by společnosti umožnila stát se velmi vážným protivníkem pro Office od Microsoftu. Jaké lepší místo by mohli zvolit k oznámení možná převratné technologie?

Nová tvář Google Maps

Nedávné zvěsti ukázaly, že společnost by mohla mít připravenou aktualizace slavných Google Maps. Dokonce už unikly některé obrázky, které dokumentovaly tyto změny. S novou verzí tak bude například odstraněn postranní panel, který nahradí posuvná okna, jež budou zobrazovat všechny potřebné informace. Zdá se, že nový design přinese lepší využití prostoru a integraci dalších Google služeb.

Pro hudební fanoušky

Další službou, kterou Google může spustit, je konkurence Spotify. Bylo oznámeno, že se Google dohodl se Sony Music Entertainment a Universal Music Group a mohl by tak nabízet předplatné podobným způsobem jako Spotify. Za měsíční paušál byste získali přístup ke kompletnímu hudebnímu katalogu.

Pro fanatické hráče

Ve vývoji je také pravděpodobně herní centrum. Nasvědčuje tomu zejména skutečnost, že začátkem tohoto měsíce v Googlu najali zbrusu nového šéfa herních designérů. Podobně jako má Apple Game Center a Microsoft Xbox Live by Google měl mít Play Games. Mělo by se jednat o systém, kde budete za hry sbírat různé odznáčky, zapisovat se do žebříčků, porovnávat své výkony s ostatními hráči a zvát je ke hře.

Rodina Nexusů

Stejně jako loni byl představen Nexus 7 a nečekaný přehrávač Nexus Q, nějaké takové překvapení se očekává i letos. Spekuluje se také o vylepšeném Nexusu 7, který by měl disponovat vyšším rozlišením, bezdrátovým napájením a rychlejším čipsetem.

Tak to byla poslední ochutnávka a teď už se pojďme těšit na to, co z těchto spekulací se skutečně potvrdí.

Komentáře

Nahoru