Co nejvíce kazí Facebook, aneb děti jsou dnes všude

Co nejvíce kazí Facebook, aneb děti jsou dnes všude

Stalo se Vám také někdy, že se Vám na zdi objevil status nějakého vašeho přítele, který si stěžoval na neznalost svých přátel, co se neustále přidávají do trapných skupin o počítání zobrazení profilu a podobně? Nebo si stěžoval na přihlouplé statusy svých přátel, co nic neříkají a jsou to bezpředmětné spamy a zbytečně popsaný papír? Nebo si alespoň stěžoval na neustálé pozvánky k různým hrám, kvízům a dalším zprávám? Ne? Tak to jste šťastný člověk a máte neuvěřitelnou kliku.

To, co nás otravuje na Facebooku, má někdo rád a někdo ne. Všichni se však pravděpodobně shodneme nad tím, že nejvíce nás otravují přihlouplé zprávy našich přátel, které někdy nic neříkají a rozčílit nás dokáží pozvánky do skupinu, jako byl například Stalker Catcher, kterému se tak nádherně povedlo prorazit do světa a podvědomí nejen českého IT obecenstva. Pojďme se podívat na ty nejčastější věci, které nás na Facebooku otravují.

Bezpředmětné statusy našich přátel

Jednou z nejčastěji otravujících much na naší zdi jsou právě zprávy typu “Jdu se vyčůrat“, “Je mi zima“, “Mám hlad” a podobné informace, které nám nedají skutečně nic a nijak nás neobohatí. Bohužel statusbar mají “na ráně” všichni a tím pádem všichni mohou sdělit svoje aktuální pocity. Problém je v tom, že ne každý se nad svým budoucím statusem zamyslí dříve, než po shlédnutí jeho komentářů pod ním.

Otázka zní: Skutečně na zeď musí psát všechno?

Falešné a podvodné skupiny

Kapitola sama o sobě je věnována právě těmto skupinám. Přidejte se a zjistíte, kdo si prohlíží Váš profil nebo budete moci hodnotit fotografie, ale spíše o sobě světu řeknete, jaké máte IQ a dokážete přemýšlet nad činem, co se zrovna chystáte udělat. Je asi zbytečné dokola opakovat ta největší česká, ale i světová média. Žádná skupina Vám toto nezajistí a jednoduše každá skupina, která toto slibuje a požaduje pozvat všechno Vaše přátele, je přinejmenším trapná.

Otázka zní: Stále Vám to nedochází?

Otravné aplikace a jejich pozvánky

Bohužel je jednou z největších služeb Facebooku využívání aplikací, kvízů, her a Bůh ví, čeho ještě. Na rozdíl od Twitteru jich zde naleznete snad miliony. A tím pádem je dělá každý, stále je někde vidíte a stále Vás někdo někam zve. Nutné je však podotknout, že některé aplikace (spíše většina) si pozve Vaše přátele sama a Vy tomu nezabráníte.

Otázka zní: Stojí Vám ty výsledky za to?

Označení na fotografiích

Určitě jste zažili, že Vás někdo označil na nějaké fotce, kde je halda jiných lidí a Vy určitě nejste středem pozornosti a třeba jste vidět jen na kousku celého obrázku a to ještě zády. Při nejlepším je ta fotka seskládána nějakou aplikací a vyznačuje největší přátele majitele alba. Zní to hezky až na fakt, že pokud se z fotky neodstraníte, brzdy Vám přijde snad půl druhého milionu emailů a upozornění.

Otázka zní: Budete rychlejší a odstraníte se brzy?

A co Na Facebooku štve nejvíce Vás? Nějaké aplikace, pozvánky, či statusy? Nebo něco úplně jiného? Podělte se s námi a alespoň zjistíme, čeho se máme vyhnout.

Komentáře

Nahoru