Co nabízejí nejnovější televize na trhu? Budete koukat!

Co nabízejí nejnovější televize na trhu? Budete koukat!

Není žádným tajemstvím, že v dnešní době se konkurence napříč technologickými vymoženostmi předhání, kdo přijde na trh s něčím novým. Stejný trend můžeme sledovat i u dnešních chytrých televizí, které již pár let připomínají spíše počítače. Co je nového ve světě Smart TV?

Ještě než přejdeme k samotným novinkám měli bychom si představit aktuální čtveřici nejsilnějších hráčů na trhu s chytrými televizemi, kterou tvoří japonský Panasonic, nizozemský Philips a jihokorejské LG a Samsung. Samozřejmě existuje zde nespočet jiných výrobců, ale berme tyto jako ty hlavní.

Zaoblená obrazovka

Oba jihokorejští giganti (LG i Samsung) se rozhodli ohromit své zákazníky a na trh uvedli televize, které jsou zaoblené směrem k divákovi a člověk si tak může údajně lépe vychutnat filmovou podívanou. Zlí jazykové však tvrdí, že například sleduje-li někdo televizi z jiného úhlu neužije si naplno tuto televizi, protože je zaměřená především na člověka sedícího přímo proti ní.

Ambilight

Holanďané z Philipsu na to šli jinak. Kromě inovativního ovladače na jehož druhé straně je chytře umístěná klávesnice pro rychlejší vpisování například hledané stránky na internetu, přidali k televizím také jedinečnou funkci Ambilight. Ta funguje na principu diodek, které jsou umístěny za televizí a nasvěcují okolí televize tak, že je divák vtažen lépe do děje (jednoduše vezme majoritní barvu z obrazovky a tu pak nasvěcuje kolem) a údajně si při sledovaní také nekazíte oči, neboť Ambilight snižuje ostrost záběru ve tmě a tudíž se Vašemu oku uleví.

Ultra HD

Jednou z dalších zbraní jsou Ultra HD (nebo také UHD či 4K), které je u dražších kousků napříč značkami standardem. Jedná se o kvalitu obrazu – ten je tak kvalitní, že ještě žádná stanice nevysílá v takové kvalitě. Běžný uživatel by se mohl ptát ‚Proč kupovat televizi s Ultra HD, když takovou kvalitu ještě televizní stanice nemohou nabídnout?’. Jenže již existují kamery, které běžně na 4K nahrávají a Vaše například rodinné vzpomínky mohou být tedy v nepřekonatelné kvalitě. Další výhodou je propojení s počítačem, které bude opět v UHD a nebo kvalitnější prohlížení fotografií. Navíc tyto televize většinou zlepšují také obyčejné Full HD, když zvětší počet pixelů – obraz se tak zdá ostřejší.

Aplikace nebo rovnou Android

Chytré televize na sebe v poslední době rády berou masku počítače a doopravdy mají některé jejich prvky. Do novějších televizorů jsou zabudovány možnosti připojení na Wi-Fi a nejpoužívanější aplikace jako jsou YouTube či Facebook tak můžete otevřít pomocí Vaší televize! Jednou z převratných novinek je také umístění operačních systémů do našich svíticích kamarádů. Díky tomu si pak můžete stahovat jakoukoliv aplikaci jako jste zvyklí z mobilu či tabletu – například v Google Play. Značky televizorů usilovně tlačí na tvůrce aplikací, aby je upravili i pro možnosti televizí a to se jim většinou daří. Kupovat si však můžete také například filmy a rovnou si je pustit.

3D a další

Dnes již standardní funkcí chytré televize je též 3D. Díky speciálním brýlím se ocitáte přímo ve filmu a Vaše zážitky ze sledování televize se tak ještě o něco prohloubí. Hodně lidí však tvrdí, že i při zakoupení speciálně upraveného filmu pro 3D, v porovnání s 2D, žádný moc velký rozdíl nevidí.

Další maličkostí, která přibyla na trh je ovládání televize hlasem. Na ovladači některých televizorů je též mikrofon, který po nastavení rozezná například televizní kanál, který chcete zapnout a vy ho tak nemusíte zdlouhavě hledat.

Některé televize také nabízejí zabudovanou web kameru díky které můžete ovládat televizi gesty rukou nebo například můžete nastavit ostrost televize přímo na místo kde obvykle sedíte. Při instalaci si sednete pohodlně na gauč – televize pomocí webové kamery najde Váš obličej a zaměří nejostřejší obraz přímo na Vás.

Stejně jako telefony, notebooky a počítače mají i televize nepřeberné množství funkcí a všelijakých udělátek. Předpokládá se, že všechny asi využívat nebudete, ale důvodem proč tvůrci neustále přidávají nové a nové je ten, že třeba právě tu jednu novou si zamilujete a zpříjemní Vám Váš čas strávený v obývacím pokoji. A vězte, že je jen otázka času, kdy na trh přijdou ještě mnohem propracovanější možnosti využití televizí.

Zdroj, foto: Arecenze.sk

Komentáře

Nahoru