Dnes vyšlo 15 článků

Co nabídne nový iPhone?

Na internetu se několik měsíců před očekávaným vydáním nového iPhonu již tradičně začaly objevovat spekulace týkající se toho, jaké novinky nový smartphone přinese. Na co se můžeme těšit?

Název

Názory na možný název nového iPhonu se různí. Podle některých má jít o iPhone 6S, jiní si myslí, že Apple svůj nový smartphone nazve iPhone 7. Pokud budeme vycházet z historických dat, přikláněli bychom se spíše k iPhonu 6S, ale kdo ví, kam až bude Apple s čísly ochotný zajít. Dočkáme se časem i iPhonu 17? Podle některých expertů je označování nových iPhonů dalšími čísly neudržitelné.

Displej s Force Touch
Apple přidalo funkci Force Touch do svých hodinek i MacBooků, proč by se tedy nemohla objevit i u iPhonu? Pokud by byl displej telefonu schopný reagovat na různé síly stisku prstu, otevřely by se vývojářů nové možnosti, díky nimž by iPhone mohl být o krok napřed před androidovou konkurencí.

Lepší fotoaparát

Fotoaparát svého telefonu Apple již tradičně rád vylepšuje. Nový iPhone by podle některých spekulací měl mít 12MP fotoaparát, zatímco foťák současného iPhonu 6 má 8 MP. Kromě toho má být novinka schopná nahrávat 4K video.

Více paměti RAM

U iPhonu 5 Apple zvýšilo množství paměti RAM z 512 MB na 1 GB a tato hodnota vydržela až do současnosti. Podle expertů se u nového iPhonu s největší pravděpodobností můžeme těšit na 2GB paměti RAM, jelikož Apple by dodatečná kapacita stála pouze pár dolarů.

Rychlejší LTE

Společnost Qualcomm již na trh uvedla nové LTE čipy, které jsou nejen rychlejší, než ty, které nalezneme u současných iPhonů, ale také úspornější. A Apple je největší pravděpodobností u své novinky využije.

Hliníkový obal

Podle některých informací bude obal nového iPhonu vyráběn z toho samého materiálu, který Apple v současné době používá u svých hodinek Apple Watch.

Nové barvy
Nový iPhone by měl být dostupný v novém barevném provedení „růžové zlato“, přičemž provedení „vesmírná šeď“ zmizí a nahradí jej klasická černá.

Lepší baterie a bezdrátové dobíjení

Lepší baterii Apple u svých iPhonů představuje již tradičně. Podle některých odhadů se však tento rok dočkáme i novinky – bezdrátového dobíjení. To již nabízí třeba high-endové telefony od Samsungu.

Zdroj: ZDNet

Komentáře

Nahoru