Co můžeme v následujících 5 letech očekávat od umělé intelligence?

Co můžeme v budoucích 5 letech očekávat od umělé inteligence? Umělá inteligence nám může pomáhat, ale pravděpodobně se v budoucnosti nevyhneme jejímu využití ke zločineckým účelům.

cranium-2099119_640

 

Akademičtí pracovníci dle článku na theverge.com zkoumali možnosti umělé inteligence v následujících 5 letech včetně možnosti jejího zneužití k násilným útokům a zločineckým účelům. Naštěstí v rámci umělé inteligence existuje mnoho obranných prostředků, které je možné rozvíjet.

Díky umělé inteligenci můžeme očekávat, že se zhorší hrozby pro digitální i fyzické bezpečnostní systémy. Budou například automatizovány činnosti, které dosud vyžadovaly lidskou práci, a tím se sníží náklady na dané activity.

Negativní zprávou do jisté miry je, že umělá inteligence bude schopna vytvářet falešné e-maily, textové zprávy, ale take falešný zvuk a videa. Využito může být take například rozpoznávání obličejů, bude možné automaticky kategorizovat chování na základě snímků získaných z kamer atd. Mnoho funkcí, které umělá inteligence přinese, bude možné využít pro naši bezpečnost. Přímo úměrně se však zvýší take možnosti hrozeb, a bude tedy nutné na vlastní bezpečnost vice dbát.

zdroj/foto: theverge.com, pixabay.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru