Co je uvnitř Google Glass?

Google Glass jsou v současnosti největším tech hitem a nepotřebují žádný dlouhý úvod. Od svého veřejného odhalení v dubnu 2012, se kolem tohoto „na hlavu nasaditelný Android“ točí kontroverzní diskuze a sociologické analýzy. V současné době je k dispozici jen v omezeném množství pro vybrané členy „Glass Explorers“. Pánové z webu Catwig patří mezi ty vybrané. Svoje Google Glass se však rozhodli prozkoumat poněkud podrobněji než většina ostatních uživatelů.
První minuty s Google Glass
Lidé vybraní jako ti, kteří budou mít skvělou šanci vyzkoušet si Google Glass, si je museli vyzvednout v jednom ze tří „Glass Studios“ v Mountain View, Los Angeles nebo New Yorku. Zaměstnanci Googlu pak vedli pětačtyřiceti minutové školení o tom, jak a k čemu Google Glass používat – jak nastavit telefon, jak je propojit se svým Google účtem, jak je resetovat do továrního nastavení, … A také co s nimi nedělat.
Obsah balení Google Glass
- samotné Google Glass
- tmavá skla
- světlá skla (se skly vypadají více přirozeněji, jako brýle)
- nabíječka
- USB kabel
- ochranný obal
Jistě se dalo plně očekávat, že Glass budou zpracovány kvalitně, všechno do sebe bude přesně zapadat. Ano, skutečně je to tak. Ale co myslíte, jsou tak precizně zpracované i uvnitř?
Kde se nachází baterie? Kde jsou senzory? Jak se tolik technologií podařilo vměstnat do zařízení takových rozměrů? Co když jsou brýle zalité epoxidem a na jejich rozebrání bude třeba použít rozpouštědlo? Ale nejdříve kde začít s rozebíráním?
První krok
Počátečním bodem ke vstupu do Google Glass je jeden šroub. Tento šroub odstraňuje tu hlavní část Glass od titanové konstrukce. Je tak pravděpodobné, že konstrukce může být při rozbití nahrazena jinou. Odstranění šroubu také umožní přečíst sériové číslo Glass schované na černém povrchu za rámem.
Glass v současné době nejsou oficiálně kompatibilní s brýlemi, ale plány na jejich podporu existují. Jako náhodný pokus se však autoři pitvy rozhodli připojit „Pod“ (tu nejdůležitější část Google Glass) k normálním brýlím. Výsledky nebyly příliš úžasné.
Co bylo objeveno
V pravé nožičce byla odhalena základní deska s procesorem Texas Instruments OMAP 4430, uložiště od SanDisku s kapacitou 16 GB, operační paměť od Elpidy, boční touchpad pochází od Synaptics. Baterie se nachází rovněž v pravé nožičce – na jejím konci v části za uchem. Jedná se o 2,1 Wh Li-Pol baterii s kapacitou 570 mAh, která není vyměnitelná uživatelem.
Součástí je i zvláštní reproduktor, který pomocí vibrací vysílá signály na lebeční kost. U minidispleje před pravým sklem se neobjevilo žádné překvapivé zjištění – rozlišení 640 x 360 pixelů je už o Google Glass běžně známé.
Podobně to bylo i s fotoaparátem – že mají Glass 5 megapixelový fotoaparát již také víme z různých zveřejněných specifikací. Displej i fotoaparát komunikují s procesorem samostatně bez přímého vzájemného spojení.
Pokud vás zajímají další podrobnosti, navštivte web Catwig, protože tam najdete i velice podrobnou fotogalerii. A víte co ne na celé pitvě Google Glass snad nejzajímavější? Jejím autorům se pak povedlo brýle opětovně složit a to tak, že jsou nadále dokonale funkční pouze s drobnými kosmetickými chybičkami.
Komentáře