Dnes vyšlo 15 článků

Co je to ten Throwback Thursday?

S pojmem Throwback Thursday se setkáte na sociálních sítích. Je to hashtag, kterým se označují příspěvky, v nichž na něco vzpomínáte. Throwback totiž znamená návrat a vy se vracíte k hezkým věcem, které jste prožili. Může to být cokoliv, co se stalo v minulosti.

Každý čtvrtek máte oficiální právo přidat na Instagram, Twitter, Tumblr nebo Facebook nějaký příspěvek (obvykle fotku), kterým zavzpomínáte na staré časy. Fotka může být stará pár dní nebo několik let, žádná omezení neexistují.

Throwback Thursday (česky by se dal přeložit jako „návratový čtvrtek“) je nesmírně populární hlavně na Instagramu. Pokud se ho tam zúčastníte, nezapomeňte fotku označit hashtagy #TBT, #ThrobwackThursday nebo jen #Throwback.

Pokud tyto hashtagy na Instagramu vyhledáte, zjistíte, že mnoho uživatelů je využívá jen tak, aby získali více lajků a followerů. Ano, mnoho příspěvků skutečně nemá naprosto nic společného s návratem do minulosti. Hashtagy jsou totiž populární, a tak díky nim snadno dostanete víc lajků.

Throwback Thursday se pomalu dostává i na další sociální sítě. Jmenujme například Twitter, Tumlbr a Facebook. Zapojují se do něj dokonce různé firmy.

Proč je mezi lidmi tak oblíbený?

Lidé milují nostalgické vzpomínání na své dětství, staré přátele, vztahy, dovolené a dávno minulé trendy. Při vzpomínání na tyto šťastné věci se cítí vesele. A to je celé. Fotky navíc vyvolají silné emocionální reakce i v lidech, kteří si je prohlíží, takže je daleko pravděpodobnější, že vám dají lajk.

throwback_thursday

Obrázek: wers.org

Jak vznikl?

Věřte tomu nebo ne, Throwback Thursday byl známý dávno před tím, než vůbec přišel Instagram a sociální sítě v takové podobě, jak je známe dnes. Podle Know Your Meme byl poprvé přidán do Urban Dictionary v roce 2003! Každopádně až kolem roku 2010 nebo 2011 tento termín začala používat větší skupina lidí. Proč byl zvolený zrovna čtvrtek, není jasné.

Co na Throwback Thursday zveřejnit?

Nemusíte být superstar sociálních sítí ani mít tisíce followerů, připojit se může každý. Stačí najít nějakou starou (a poměrně zajímavou) fotku a opatřit ji tagy #ThrowbackThursday, #Throwback nebo #TBT. Nebo rovnou všemi. A nezapomeňte fotku zveřejnit ve čtvrtek!

Fotky z dětství. Fotky ze svých dětských let má téměř každý, takže vyberte nějakou roztomilou a úspěch je zaručen.

Stará písnička. Sice jsme říkali, že se nejčastěji zveřejňují fotky, ale písně nezůstávají pozadu. Pusťte si na YouTube píseň, která ve vás vyvolává silný pocit nostalgie, a udělejte screenshot.

Screenshot staré konverzace. Pamatujete na nějaký svůj legendární tweet, příspěvek na Facebooku nebo vtipnou konverzaci?

Mimochodem víte, že speciální hashtagy existují úplně pro každý den v týdnu? Jen nejsou tak populární jako třeba zrovna ten čtvrteční. Když budete hodní a budete nás číst, sepíšeme vám je všechny. 🙂

Komentáře

Nahoru