Dnes vyšlo 1 článků

Co je to IllumiRoom? Jak funguje?

Co je to IllumiRoom? Jak funguje?

Televizní obrazovky se snaží býti větší a větší, co když si ale větší nemůžeme finančně dovolit, nebo máme tak velký prostor, že tak velká televize neexistuje? Sáhněte po IllumiRoom. Je to v podstatě Kinect spolupracující s dataprojektorem.

Jak to funguje?

Celý postup je prostý: Kinect oskenuje váš pokoj pomocí jeho 2 kamer a projektor pak promítá objekty, které se na obrazovku nevejdou po celém vašem pokoji.
Nezní to perfektně? IllumiRoom spojuje s hrou celý náš obývací pokoj, což umožňuje spojit virtuální a fyzický svět. Například, systém může změnit vzhled místnosti, vyvolat zdánlivý pohyb, nebo rozšířit zorné pole, a umožnit tak zcela nové herní zážitky.
Tento systém používá vzhled a geometrie místnosti (monitorovány Kinectem) přizpůsobené pro real-time obraz bez nutnosti pre-processingu.

Funguje to?

Na to se nejspíše ptáte, jelikož nedávno se o projektu IllumiRoom (v době jeho představení, tedy zečátkem ledna) mluvilo jako o konceptu. Nyní ovšem přišel CES a Microsoft ho skutečně ukázal.

Yde je původní video, které demonstruje funkcionalitu zařízení

Bohužel jsme nenašli video právě z letošního CESu, které by dokazovalo, že IllumiRoom skutečně funguje, jelikož u videa výše, si nebyl nikdo jist, bylo totiž z dílny microsoftu a mohl to tak být bývalý ředitel pražské zoo (Fejk). Nápadů, jak rozšířit virtuální realitu zde již bylo mnoho, avšak IllumiRoom je jeden z mála, který vypadá slibně. Pojďme si tedy stručně vyjmenovat, kteří by mohli býti jeho vyzyvatelé.

Oculus rift – jedná se o popruh s displayi ve formě brýlí, avšak když si je nasadíte vypadáte jako blázen, nebo jako kdybyste byly z jiné planety. Jednoduše promítá to, co by se obyčejně dělo na vaši obrazovce na displaye ukryté v těchto „brýlích“, až na to, že závisí kam se díváte, jelikož snímá pohyby hlavy. Samotné displaye mají malé rozlišení a jsou blízko očí, takže může nastat bolest hlavy, což není nic příjemného. Projekt byl chvíli na kickstarteru a nyní za získané peníze pracují na zlepšení samotného přístroje a optimalizování her právě pro něj.

Tak takhle nějak vypadá. zdroj, zdroj

Phillips Ambilight – byl zde již v roce 2008 a je zde stále. Snaží se zintenzivnit dojem z hraní / sledování filmu tak, že osvětlí okolí obrazovky barvami, které odpovídají barvám krajních pixelů obrazovky, vypadá to tedy nějak takto:

Co je to Ambilight?

Skutečně můžeme vydět, že si Ambilight zjistí barvu krajních pixelů a ty pak promítne. zdroj

Jelikož je na trhu již delší dobu, musí brát v podaz, že to není zdaleka tak skvělé, jako právě IllumiRoom. Dokonce jsem si osobně položil otázku, nebyl-li Ambilight základním „nakopnutím“, či insipirací právě pro IllumiRoom.

Komentáře

Nahoru