Co je potřeba udělat než nastartujete vlastní business?

Máte nápad, o kterém si myslíte, že by z něj mohl vzniknout skvělý business? Nevíte ale, kde začít? Začátek vlastního podnikání nemusí být tak složitý, jak si myslíte. Je jen třeba vědět, jak na to, a vyhnout se nástrahám, se kterými jste doteď možná nepočítali 🙂

Ujistěte se, že váš business koncept bude zajímavý v dlouhodobém horizontu

Svému podnikání budete muset věnovat spoustu času. Možná více, než si myslíte. Ujistěte se proto, že skutečně chcete svůj čas do tohoto podnikatelského záměru investovat.

Předpoklady k podnikání

3941048713_876093906f_o

zdroj: flickr.com

Snažte objektivně zhodnotit, zda máte k podnikání předpoklady. Poraďte se i s přáteli a s rodinou. Odpovězte si zároveň na otázku, proč chcete podnikat, a proč si myslíte, že se vám rozjet vlastní business podaří.

Začít podnikat ze špatných důvodů se totiž nevyplácí. Pokud chcete podnikat na sebe pouze kvůli tomu, že nechcete pracovat na druhé, chcete být nezávislí, nechcete se neustále zodpovídat šéfovi a chcete mít hodně peněz, příliš úspěchů vás pravděpodobně nečeká. Zmíněné důvody totiž nejsou dostatečné pro podnikání v dobách, kdy se vašemu businessu nebude dařit tak, jak jste si představovali, a budete spíše řešit těžkosti a finanční nestabilitu.

Vzdělávejte se

Přihlašte se do online kurzů, čtete knihy, nebo navtěvujte přednášky na vysoké škole, a to zejména ohledně business administrativy. Věřte, že jí nebude málo.

Vytvořte si podnikatelský plán

Klíčový je podnikatelský plán, který vám pomůže posunout váš podnikatelský záměr kupředu. Spousta lidí si může myslet, že pro realizaci svého podnikatelského záměru nepotřebují mít vše na papíře, ale to je omyl.

Zvolte si skutečně dobrou účetní firmu

Dobrý účetní rozumí místním daňovým zákonům a zvládne všechno, co se daní týče. Pomůže s nestandardními fakturacemi, vypočte za vás, jakou daň máte zaplatit finančnímu úřadu, a často dokonce poradí i s pracovními smlouvami pro vaše zaměstnance nebo externí spolupracovníky.

zdroj: businessnewsdaily.com, foto: flickr.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru