Co dokáže jeden neuvážený příspěvek na Facebooku

Co myslíte, že se stane, když na Facebooku zveřejníte, že jste „k dispozici každému“? Přesně toto oznámení bylo zveřejněno na facebookovém profilu čtrnáctileté dívky. Pak byla hromadně znásilněna. Celý příspěvek byl přitom jen hloupý vtip jejího spolužáka.

Byla to krutá pomsta

Čtrnáctiletá dívka z Itálie byla znásilněna po tom, co se jí spolužák naboural na její facebookový profil a napsal tam, že je „k dispozici každému“. Policii pak řekl, že stejně všichni ve městě věděli, že je lehké ji dostat do postele.

Vymstilo se jí to, že důvěřivě odešla od počítače a zůstala tam přihlášená k Facebooku. Jak to tak bývá, využil toho její spolužák, který si z ní chtěl udělat legraci. Spíše se prý ale mělo jednat o pomstu za nějakou drobnou hádku. Tak či tak na jejím profilu publikoval její fotky spolu s telefonním číslem. Dospívající dívka se pak nemohla zbavit obtěžujících telefonátů.

Telefonáty se daly přežít

Ovšem telefonáty byly ještě docela nepatrné otravování proti tomu, co se stalo následně. Skupina deseti násilníků, se kterou se dívka znala od vidění, ji nejdříve přesvědčila, aby se s nimi svezla na koloběžce. Pak byla vtažena do prázdného divadla v jejím rodném městě Molfetta nedaleko Bari (v jihovýchodní Itálii) a opakovaně znásilněna. To vše mělo proběhnout v dubnu 2012.

sad-facebook-girl-1024x768

Muži jí po znásilnění nařídili, aby o tom nikomu neříkala. Vyhrožovali jí, že by si o ní všichni ve městě pak mysleli, že byla moc svolná. Během léta zastrašování nadále pokračovalo a přidala se ještě další dvě znásilnění. Dívka byla tak vyděšená, že dokonce zničila svou SIM kartu. Byla to pro ni jediná naděje na to, že odřízne veškerý kontakt s gangem.

Neuvědomili si důsledky svého jednání

Mladí lidé nechápou nebezpečné důsledky zneužívání sociálních sítí,“ uvedl Francesco Giannella, zástupce žalobce.

Nakonec byli v souvislosti s útokem čtyři muži ve věku 20 – 25 let zatčeni a drženi v domácím vězení. S pátým, kterému v té době ještě nebylo 18, probíhá vyšetřování.

Zdroje: Daily Mail, Telegraph, obrázek: Living The College Life

Komentáře

Nahoru