Co dokáže autonomní kočárek od značky Bosh?

Co dokáže autonomní kočárek od značky Bosh?

Veřejné mínění je plné moderních technologií, které fungují sami bez zásahu člověka a přitom člověku slouží. Takové technologie protkali snad každou část obyčejného lidského života. Ano, už většinu, nyní už i rodičovství. Pokud jste nastávajícím rodičem a zrovna vybíráte ten nejpraktičtější kočárek na trhu, máme pro vás tip. Značka Bosh, která je známá převážně výrobou domácích spotřebičů, vyvinula kočárek, který jezdí sám. Usnadňuje tak procházky s vaším nejmenším členem rodiny.

Auta, kterým při jízdě svěříme vlastní život už jsou známou záležitostí. Dávají přednost chodcům, regulují rychlost, určují směr. Nyní také můžete svěřit život novorozeněte do rukou moderní technologie. Kočárek sám brzdí, pomalu jede a rozezná pohyby v okolí. Technologii od Bosh se říká eStoller, což označuje kombinaci elektrických motorů a senzorů, díky kterým je dětský kočárek tak lehce ovladatelný. Samo o sobě to nezní až tak skvěle, ale uvědomte si, že vyrobit motory zcela bez hluku, je celkem náročné. Motory jsou poháněny vyměnitelnými 18 ti voltovými bateriemi, které jsou umístěny vpředu kočárku. Baterie je umístěna tak, aby ji rodiče vyměnili co nejrychleji a nejsnadněji. To v případě, že by se s baterií něco přihodilo. Baterie jsou dobíjecí – na jedno nabití ujede 15 kilometrů.

Snímek obrazovky 2019-09-08 v 18.57.48

Nejdůležitější částí jsou senzory, které rozpoznají polohu kočárku a také pohyby v okolí. Kočárek do kopce zabere, a vyjede ho bez cizí pomoci, z kopce pak začne sám brzdit. Moderní kočárek můžete řídit pomocí mobilní aplikace. V aplikaci máte přehled o stavu baterie. Dále si v ní můžete zvolit jeden z 3 typů asistence, která určuje intenzitu tahání kočárku.

Kočárek zatím není k sehnání, nicméně na trh by se měl dostat během příštího roku.

Zdroj, foto: bosh.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru