Co dnes od Apple očekávat?

Právě dnes je den D, kdy se konečně dozvíme, jak to tedy bude s tím novým malým iPhonem. Nebo aspoň v to můžeme doufat. Dnes se přímo v kampusu Apple v Curpentinu koná speciální událost a my opět spekulujeme, co nás tam tak může čekat.

Pojďme si rychle připomenout, co uvidíme, čeho se dočkáme možná a co bychom rádi viděli. Seřazeno máme zhruba podle pravděpodobnosti, s jakou Apple zrovna tohle představí.

letusloopyouin

Pozvánka na dnešní událost

Nový, menší iPhone

Záměrně neuvádíme název, protože to zatím není vůbec jasné. Možná to bude iPhone 5 SE, možná taky iPhone 6c nebo jenom iPhone SE. Všechny indicie však ukazují ke čtyřpalcovému displeji a designu, který velmi připomíná iPhone 5. Uvnitř však bude čipset z iPhone 6s, 12 megapixelový fotoaparát s funkcí videa ve 4K a NFC pro Apple Pay. Funkce 3D Touch se prý nedočká, bude mít méně RAM (jen 1 GB) a bude dostupný pouze ve variantách 16GB a 64GB. Tomu by měla odpovídat i nižší cena. Co se skrývá pod slovem „nižší“,si úplně netroufáme odhadovat.

iphone-5se

Takhle by mohl vypadat.
Zdroj: IBtimes

Kompaktnější iPad Pro

Zdá se, že tématem dnešní události bude zmenšování zařízení. Očekávaná je totiž taky scvrklá verze iPadu Pro. Mluví se o 9,7 palcovém displeji, kvalitních reproduktorech, možnosti připojovat klávesnici a jiné příslušenství. Prý bude mít také LED blesk.

ipad

iPad Pro by měl být menší.
Zdroj: Softpedia

Softwarové updaty

Jistě vám neuniklo, že Apple nedávno vypustil další beta verzi iOS 9.3 pro testery. K dokončení už není daleko, a tak je dost možné, že se na dnešní události o novém iOS zmíní. Mezi novinky, které přinese, patří noční režim (snižuje úroveň modrých odstínů a posiluje teplejší barvy), možnost zabezpečit poznámky pomocí Touch ID, zlepšené Apple Health a podpora 3D Touch gest pro další aplikace.

nightshift

iPhone v nočním režimu
Zdroj: Jaxov

Také Apple Watch by měly dostat novou verzi svého vlastního OS s názvem WatchOS 2.2. Umožní lidem připojit více hodinek k jednomu iPhonu.

Některé zdroje mluví i o menších změnách v Apple tvOS a OS X. Uvidíme.

Nové náramky pro Apple Watch

To snad ani není třeba komentovat. A víte, že některá média mluví dokonce o nových Apple Watch? My o tom teda dost pochybujeme a myslíme si, že by celý svět zůstal koukat s otevřenou pusou, kdyby byly dnes představeny. Ale nebudou. Jsme zvědaví hlavně na nový malý iPhone.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru