Dnes vyšlo 15 článků

Co dělat po výhře v loterii

Pokud jste někdy vsázeli, určitě jste přemýšleli nad tím, jak by bylo úžasné, kdyby se na vás usmálo štěstí. Mnoho lidí, kteří sází pravidelně, má dokonce vymyšleno, co by s penězi dělali. Jenže ač to tak nemusí vypadat, výhra v loterii není jen o tom, že si konečně koupíte vše, po čem toužíte.

Většině lidí je souzeno vsázet mnoho let a stejně nevyhrát. Přesto se občas objevují případy, které nám připomínají, že loterie nám opravdu může zajistit pohodlný život. Vzpomeňme na nedávný případ muže z Pardubicka, který si přišel na 2,4 miliardy korun. Výhru si vyzvedl těsně před koncem doby, kdy měl nárok na její vyzvednutí. Nic neuspěchal, zachoval se správně.

Snažte se nedat okolí nic najevo

Říká se, že radost je jen poloviční, když se o ni nemáte s kým podělit. V případě výhry v loterii to ale vydržte, protože jak jde o peníze, mnoho lidí nezná bratra. Řeknete to sousedce, ta to v kavárně poví svým čtyřem kamarádkám, a pokud žijete v menším městě, zpráva se rozkřikne velmi rychle.

Nejde jen o to, že vám budou lidé závidět. Najde se spousta takových, kteří si budou myslet, že by vám přece neublížilo dát jim pár tisíc, když máte miliony (nebo miliardy). Přijdou lidé, kteří se vás budou snažit přesvědčit, do čeho máte investovat a co s penězi dělat. A za pár dní vám před dveřmi zazvoní TV Nova.

Neutrácejte okamžitě za všechno, po čem toužíte

Souvisí to s výše zmiňovaným. Pokud hned druhý den místo Škodovky přijedete s Audinou, vzbudíte pozornost. Nikdo neříká, že se nemůžete vydat na velké nákupy a konečně si pořídit všechny drahé vychytávky, po kterých jste vždycky toužili, ale neutrácejte hned za něco velkého.

Vlastně byste měli popřemýšlet o přestěhování. Když si koupíte luxusní dům někde daleko od původního bydliště a začnete tam od nuly, lidem v okolí nebude divné, že jste bohatý/á.

2329087866_8151766cc1_z

Když už se poštěstí, není dobré se hned chlubit všem v okolí

Poraďte se s lidmi, kteří tomu rozumí

Pokud jste dodnes vydělávali 20 tisíc měsíčně, je dost pravděpodobné, že nebudete mít ani představu, jak s obrovským množstvím peněz naložit. Například v loteriích, na jejichž výsledky lze sázet online prostřednictvím Lottoland, lze vyhrát až 32,5 miliardy korun a to už je pořádná částka. Najměte si finančního poradce a právníka, protože budete potřebovat mnoho bezpečnostních opatření, o kterých jste doposud ani neslyšeli.

Hlavně si z toho na začátku nedělejte velkou hlavu. Po vyřízení nutných formalit se doporučuje odjet na pěknou dovolenou, relaxovat a postupně vymyslet, kam se přestěhujete a co s penězi uděláte.

Fotka: Flickr – Matthew Anderson

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru