Co dělat, když vám děti neberou telefon? Tahle aplikace vám pomůže

Co dělat, když vám děti neberou telefon? Tahle aplikace vám pomůže

Pokud máte doma dospívající dceru nebo syna, jistě to taky moc dobře znáte. Vždycky když se jim snažíte dovolat, zrovna nejsou dostupní. Což vás samozřejmě znepokojí, začnete si dělat starosti a nakonec jste naštvaní. Jedna technicky nadaná maminka ovšem přišla s nápadem, jak to vyřešit. Její syn totiž ignoroval veškeré hovory a SMS zprávy.

Kdy už je svoboda přehnaná? Kolik svobody dáváte svým dětem? Některé domorodé kultury považují děti soběstačné již od šesti let. Od šesti let tedy mohou být samy v přírodě a klidně samy zemřít.

Moderní rodiče se ovšem musí vypořádat s jiným nebezpečím než domorodé kmeny. Ještěže máme ty technologie, které nám umožňují být neustále v kontaktu. Jenže s tím může taky nastat problém. Co když vaše děti ignorují hovory a SMS zprávy? Pravděpodobně je to proto, že jim voláte až moc často. Nebo že si nechtějí kazit zábavu. Nebo že se jim něco stalo.

do_not_ignore_my_calls

„Neignoruj moje hovory.“
„Nebo co?“
Teď už můžete svým dětem vyhrožovat. Když vám to nevezmou, zamknete jim mobil.

Zamkněte mu mobil, dokud nezavolá

Pomoct by vám mohla aplikace Ignore No More. Za jejím vznikem stojí především jedna máma, která měla úplně stejný problém, jaký jsme popsali výše. Syn jí nezvedal telefon.

Aplikace nabízí jednoznačné řešení tohoto problému. Když dítě nezvedne hovor od mámy nebo táty, aplikace mu mobil jednoduše zamkne. A pokud jej chce zase odemknout, musí zavolat mámě nebo tátovi, kteří znají heslo.

Nainstalovat ji musíte na oba telefony – jak svůj, tak i vašeho dítěte. Do obou aplikací se přihlásíte přes stejný rodičovský účet. A pokud by se dítě pokusilo aplikaci odinstalovat, nepůjde mu to. Okamžitě obdržíte email s upozorněním, že se snažilo aplikace zbavit.

register_this_device

Nainstalovat musíte aplikaci na dvě zařízení – na jedno jako rodič, na druhé jako dítě

Mimochodem čistě teoreticky by se aplikace nemusela používat jenom na děti. Štve vás, že vám partner nebere telefony? Tady máte řešení.

Počkejte si, bude to stát za to

Snad jediným háčkem je, že aplikace je teprve v přípravě. Na webu ovšem mají uvedeno, že na AppStore by se měla objevit během listopadu. Zatím můžete zkouknout, zda je vaše zařízení mezi podporovanými.

Zdroje: Little Things, The Guardian

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru