Co dělat, když nefunguje stahování z Google Play?

Co dělat, když nefunguje stahování z Google Play?

Google Play je oficiální obchod s aplikacemi pro Android. Nabízí ke stažení různé aplikace, hry, hudbu i knihy. Výběr je mimo jiné závislý i na zemi, ze které k obchodu přistupujete. Pokud máte Android zařízení, je dost pravděpodobné, že Google Play často využíváte. Tedy aspoň pokud chcete instalovat aplikace z oficiálního zdroje. Avšak může nastat i situace, že potřebujete stáhnout nějakou aplikaci a z nějakého důvodu to prostě nejde. Co pak?

Jestliže Google Play používáte, zřejmě z něj stahujete a instalujete rovnou přes mobil, možná ale i přes počítač. Avšak existují dvě situace, kdy se vám stahovat aplikace z obchodu nemusí dařit.

První důvod může být takový, že výrobce zařízení od Googlu neobdržel potřebnou licenci a nemohl do zařízení vůbec přidat aplikaci Google Play. Pokud aplikace v telefonu není předem nainstalovaná a nemůžete ji tam ani doinstalovat, pak je pravděpodobné, že vaše zařízení není podporováno.

Druhý problém nastává, když se při pokusu o stažení aplikace zobrazí chybová zpráva. Z nějakého důvodu nemůžete stahovat aplikace, i když je váš telefon podporován.

Stahujte Android aplikace přímo

I v tomto případě máte naději. Jednou z možností, které máte, je stáhnout aplikaci z Google Play přímo. Stáhnete si balíček aplikace ve formátu .apk a nainstalujete jej přímo v mobilu. A celé to jde i bez Google účtu, který normálně ke stahování aplikací potřebujete.

apk-downloader

APK Downloader je bezplatná webová aplikace, kterou můžete použít pro stažení jakékoliv aplikace z Google Play. Vše, co musíte udělat, je vložit na web https://apps.evozi.com/apk-downloader/ přesnou url adresu dané aplikace a stisknout enter. Služba vám pak vygeneruje váš osobní odkaz ke stažení, na který kliknete a stáhnete apk soubor do počítače.

apk-downloader-twitter

Pokud máte se stahováním z Google Play nějaký problém, je to asi jedno z nejuniverzálnějších řešení, které obvykle funguje. Avšak má to i háček. Vlastně dva. Prvním problémem je, že tato služba nemůže být používána pro stahování komerčních aplikací. A druhou vadou je, že často vypadává. Pak musíte buď pokračovat, nebo použít rozšíření pro Google Chrome. To funguje bez ohledu na stav webové služby, avšak vyžaduje vaši Google emailovou adresu a heslo. Takže je možná stejně lepší chvíli počkat.

Zdroj: Ghacks

Komentáře

Nahoru