Dnes vyšlo 1 článků

Co dělat, když jste přešli z iOS na Android nebo WP a nemůžete přijímat zprávy od uživatelů iPhonu

Co dělat, když jste přešli z iOS na Android nebo WP a nemůžete přijímat zprávy od uživatelů iPhonu

Minulý týden si jeden nespokojený zákazník stěžoval Apple. Tvrdil, že na svém novém telefonu Samsung nemůže přijímat zprávy od uživatelů iPhonu, protože jeho telefonní číslo zůstalo „uvězněno“ v iMessage v jeho starém iPhonu.

A teď to pokračuje. Stovky bývalých uživatelů Apple výrobků to potvrdily. Stalo se jim prý totéž. Odhodili své staré iPhony a těšili se na zbrusu nová Android nebo Windows Phone zařízení. Jenže pak… Nikdo z jejich přátel, kteří mají iPhone, jim nemohl napsat.

Co se vlastně děje?

Celý technický problém se točí kolem toho, že iPhone používá pro odesílání zpráv systém iMessage. A to je něco trochu jiného než odesílání zpráv u zbylých telefonů. Řešením by mělo být iMessage před vyhozením telefonu zakázat. Jinak totiž budou ostatní iPhony nadále směřovat zprávy do vašeho iMessage účtu a nikoliv do vašeho skutečného telefonu.

imessage-turn-off

Vypněte iMessage

Zní to jako jednoduchá pomoc, že? Jenže zase tak jednoduché to není. Co když se vám telefon rozbije, nebo co když už starý iPhone nemáte? A měnit číslo se vám nechce, že?

Máte štěstí. Jakmile se rozvířily vody ohledně tohoto problému, ozvaly se stovky lidí, kteří ho mají také. A stovky lidí už něco zmůžou. Po menším zmapování se zjistilo, že problémy jsou nejčastější, když přejdete z iPhonu na zařízení Samsung. Navíc se ale do záležitosti vložil i Apple. Mnoho zákazníků si totiž chodí pro pomoc přímo do Apple Store. A tak zaměstnanci Apple poradili několik řešení, která by vám mohla fungovat:

1. Zavolejte každému uživateli iPhonu, kterého znáte, a řekněte mu, ať si vás vymaže z kontaktů.

Mikeovi Haddanovi v Apple poradili, že má všem zavolat, říci jim, ať si ho vymažou ze seznamu kontaktů a pak opětovně přidají. Jenže Mike nakonec řekl, že přestože se mu to zdálo absurdní, s pár přáteli to zkusil. A nefungovalo to.

2. Vraťte svůj nový Samsung a kupte si opět iPhone.

Timothy William Perry vysvětlil, co poradili jemu. Zástupce Apple mu prý poradil, ať si všichni jeho přátelé odstraní veškeré zprávy, které s ním mají, ať si vypne iMessage, nebo prostě ať zase vymění Samsung za iPhone. Hezké řešení.

3. Pořiďte si nové telefonní číslo.

Stephanie Harrison má ještě jiné zkušenosti. Se zástupcem Apple se dohadovala téměř tři hodiny. Nakonec jí poradil to, co je zmíněno již výše. Ale ještě jednu novinku. Doporučil jí změnit číslo.

Co by tedy mělo pomoct?

Některé z výše zmíněných rad budou zaručeně fungovat. Jenže zřejmě se najde málo lidí, kteří se raději vrátí zpět k iPhonu, nebo změní své telefonní číslo. Je tu ještě jedna možnost. Můžete zavolat na Apple podporu a požádat je, aby zrušili registraci vašeho telefonního čísla z iMessage. Ale připravte se na to, že to bude chvíli trvat.

„Volal jsem na Apple podporu a chtěl zrušit registraci mého telefonního čísla v iMessage systému. Ale řekli mi, že to může trvat až 30 dní, než zrušení vstoupí v platnost,“ podělil se o své zkušenosti Russell Kipnis.

Dylan Patterson je přístupem Apple znechucený ještě více: „Trvalo to tři týdny a stálo mě to několik vášnivých hádek se zákaznickým servisem Apple, než byly provedeny zdánlivě jednoduché změny. Tvrdili, že je to kvůli tomu, že jejich serverům trvá až tři týdny žádost zpracovat. Dost pochybuji, že má jedna z předních technologických firem servery s takovým výpočetním výkonem. Mimochodem, moje zkušenost byla strašná.“

Takže těžko říct. Jestli ono vážně nebude lepší si zařídit třeba to nové číslo. Samozřejmě se objevily i názory, že to je vlastně blbost těch lidí, když odchází od Apple. Kdo by přece měnil iOS za něco takového, jako je Android… To je však relativní věc názoru.

Potýkáte se s takovým problémem taky? A jaké jsou vaše zkušenosti?

Zdroj: Business Insider, fotografie: Flickr - Diễn đàn rao vặt

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru