Cloudová úložiště, která pravděpodobně neznáte. Využijte zdarma například 50 GB

Cloudová úložiště, která pravděpodobně neznáte. Využijte zdarma například 50 GB

O tom, že je ukládání dat na online disky velkým hitem, není nutné mluvit příliš dlouho. Jasnými tahouny v kategorii mračen je DropBox, SkyDrive, SugarSync a Google Drive. Bezplatně je však možné využít pouze několik GB, maximálně kolem deseti. Pro ukládání pracovních dokumentů a zálohování několika důležitých souborů jsou zmíněné služby sice vyhovující, ale co když někdo potřebuje uložit třeba svůj velký projekt, který má několik desítek GB?

Pro ty, kteří nechtějí za dočasné využití velkého online prostoru platit, jsme připravili několik tipů, které placený prostor plnohodnotně nahradí. S naším výběrem cloudových uložišť můžete ukládat data třeba do maximální kapacity 50 GB. Občas se naskytne příležitost i k neomezenému ukládání.

MediaFire

Hned na začátek si uvedeme MediaFire. Ne že by se řadil mezi outsidery, kterým uživatelé moc nevěří, ale není až tak známý jako zmíněný DropBox nebo Google Drive. Co lze považovat za hlavní výhodu služby MediaFire, je delší existence. Internetovým uživatelům dělá radost již od roku 2005. O rok později už se mohlo mluvit o vyspělém cloudovém úložišti.

Narozdíl od jedné z následujících dvou služeb (konkrétně FlipDrive) pro ukládání vlastních dat se MediaFire nesnaží z lidí vydolovat co nejvíce peněz. Jednoduše poskytuje 50 GB zdarma pro skladování jakýchkoliv souborů, a pokud se najde náročnější uživatel, může si libovolně zakoupit větší kapacitu.

ADrive

Stejně jako MediaFire, tak ADrive nabízí bezplatně 50 GB zdarma pro zálohování dat na bezpečném online úložišti. Data jsou k dispozici na každém zařízení, které má přístup k internetovému připojení. Bohužel nelze nahrávat celé složky, což není tak ojedinělé. MediaFire nás touto možností také neobdaroval.

Správu souborů je možné provádět přímo v rozhraní internetového prohlížeče. Limit na jeden soubor je 2 GB. To znamená, že lze na online disk od ADrive nahrát minimálně 25 souborů. ADrive dále poskytuje placená úložiště. Na 14 dní si je můžete vyzkoušet zdarma. Jsou vhodné spíše na dočasné zálohování například při přeinstalovávání operačního systému.

FlipDrive

Ačkoliv se FlipDrive moc nepředvedl co se týče bezplatného účtu, disponuje stejně jako ADrive půlměsíční bezplatnou zkušební dobou, která zahrnuje nelimitované cloudové úložiště. Založení bezplatného účtu sice uživateli dá doživotní možnost využívání a 5 GB zdarma (za přivedení dalšího uživatele o 500 MB víc), avšak pořízení 15denní zkušební lhůty také není k zahození.

Pokud však svá data nestihnete během patnácti dnů opět stáhnout do počítače nebo přenosnou paměť, máte smůlu. FlipDrive a obecně další cloudová uložiště, jsou v tomto ohledu nekompromisní. Jak je systém určitým způsobem nastaven, tak s tím samotný uživatel nic nezmůže. Jednoduše o své soubory přijde. Jediným způsobem je osobní domluva s administrátory. Obejití založením dalšího nelimitovaného účtu je pak v rozporu s podmínkami.

Znáte jiné online uložiště, které vám zajistí bezplatné a spolehlivé několikadenní zálohování dat?

Komentáře

Nahoru