Dnes vyšlo 15 článků

Click to Pray eRosary: náramek k modlitbám

Click to Pray eRosary: náramek k modlitbám

Růženec. Symbol a hmotná věc, která má svou tradici a význam. Každý si představí kovový či dřevěný křížek na navlečených korálcích. Jenže tato tradice už není praktická a do tohoto moderního světa se už nehodí. Proto byla nahrazena technologickou náhražkou, tedy přesněji designovým náramkem.

Růženec moderní doby připomíná klasický fitness náramek, který měří kalorie a kroky. Tenhle náramek to umí také, ale zároveň supluje funkci tradičního růžence a můžete se s ním modlit. Náramek je propojen s mobilní aplikací a můžete si nastavit, kdy a za co se chcete pomodlit. Aplikace je součást celosvětové papežské sítě pro modlení. Křesťané na světě tvoří něco přes 2 miliardy věřících, tudíž se nejedná přímo o zanedbatelnou skupinu. Na svém webu zjišťují všechny informace potřebné k modlení nebo k modlitebním akcím. Zkrátka je to taková online informační tabule. Je to centrální síť spojující křesťany všech národností. A právě zlatým hřebem této organizace je elektronický náramek. Název náramku je Click to Pray eRosary. Náramek dokáže vyslat modlitbu a měřit, jak hluboce jste oddáni Bohu. Aktivace náramku následuje po poklepání kříže. Současně se vám spustí aplikace na smartphonu a stačí si už jen vybrat, za co se chcete pomodlit a kam budete modlitbu směřovat. Tento bohulibý čin se vám pak zapíše na veřejný profil v aplikaci.

Výrobci deklarují, že náramek je stvořen především kvůli mladé generaci, která by se prý měla naučit více modlit. Lákadlo pro ně je již zmiňované počítání kalorií. Balení náramku není neutrální, ale tematické – inspiruje se Biblí. Jestli se ptáte, jaká společnost za vývojem náramku stojí, je to Acer. Cena náramku je v přepočtu 2 500 Kč, což rozhodně není malá částka.

Zdroj, foto: clicktopray.org

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru