Prestižní univerzity i vysoké školy poskytují online kurzy zdarma, dokonce i v češtině

Ačkoliv studium na prestižních amerických univerzitách je poměrně nákladnou záležitostí, absolvování online kurzů nevyjde ani na korunu. Zaplatit musíte pouze v okamžiku, pokud chcete získat certifikát.

Online vzdělávací kurzy zprostředkovává sdružení univerzit Ivy League, přičemž veškeré kurzy v nabídce jsou zcela zdarma bez ohledu na to, kdo a kde je chce absolvovat. Z pohodlí domova se naučíte praktiky od těch nejlepších profesorů z Harvardu, Princetonu či newyorské Kolumbijské univerzity. V nabídce je celkem 700 vysokých škol a univerzit z různých koutů světa, přičemž některé poskytují pouze jeden online kurz, jiné i deset takových kurzů.

Seznam všech kurzů najdete na stránce class-central.com, na které se rovnou do příslušného kurzu přihlásíte. Ať už se zajímáte o přírodní vědy, informační technologii, právo, matematiku či umění, najdete kurz šitý sobě na míru. Vzdělávací videa trvají zhruba dvacet minut, přičemž poté se můžete přidat do diskuze s ostatními studenty a probírat s nimi probranou lekci. Pokud budete chtít závěrečný certifikát, potom musíte zaplatit pár desítek dolarů. Částka se odvíjí od toho, o jaký kurz a z jaké univerzity se jedná.

Online kurzy jsou především v angličtině, ale najdou se i kurzy v dalších šestnácti jazycích, mezi nimiž je dokonce i čeština. V českém jazyce vyučuje právo na této stránce například olomoucká Univerzita Palackého.

hands-2069206_1280

Zdroj: Pixabay

Zdroj: Seznam Zprávy

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru