Dnes vyšlo 15 článků

Cizinecká policie provedla razii v Rohlik.cz a zatkla 85 lidí

Tomáš Hulan, mluvčí pražské policie, potvrdil ČTK, že cizinecká policie provedla kontrolu v pražském skladu startupu Rohlik.cz. Zadržela při ní celkem 85 cizinců, kteří jsou v tuzemsku zaměstnáni v rozporu s právními předpisy. A jeden ze zaměstnanců je dokonce podezřelý z toho, že má padělané doklady.

Internetový obchod informoval své zákazníky na sociální síti Facebook, že kvůli provedené razii se momentálně nedá objednávat zboží v Praze.

rohlikcz

„Prováděli jsme opakovaně kontrolu zaměstnanosti, je to běžná činnost cizinecké policie,“ vysvětlil Tomáš Hulan k případu.

Ve skladu muselo skončit celkem 84 lidí, jejichž národnost zástupce policie neuvedl. Pracovníci sice mají vízum, nicméně bylo vydané pro jinou zemi než Českou republiku, a proto nemohou v České republice pracovat. A jedna osoba byla zadržena kvůli tomu, že má padělané doklady.

Internetový obchod informoval své zákazníky, že nemohou momentálně objednávat v Praze a že ve frontě čeká celkem 300 objednávek.

„Chápeme a respektujeme, že státní úřady musejí konat svou práci a státním zaměstnancům jsme v jejich práci vždy maximálně nápomocní. Tato kontrola není výjimkou. Na druhou stranu je pro nás frustrující, když zásahy státu opakovaně takto zásadně ovlivňují vás, naše zákazníky, ačkoliv z kontrol různých úřadů vycházíme s čistým štítem. Přišlo nám proto důležité dát vám k dnešní situaci kontext,“ uvedla společnost Rohlik.cz na svém facebookovém profilu.

Internetový supermarket se později ještě uvedl, že se jednalo o agenturní zaměstnance, nikoliv o zaměstnance společnosti.

„Policie tyto lidi zadržela, a až NÁSLEDNĚ bude prověřovat, zda jsou jejich doklady v pořádku. Nejedná se tedy ani o důvodné podezření. A my jsme přesvědčení, že doklady v pořádku budou. Ačkoliv jde o agenturní zaměstnance, vše průběžně kontrolujeme, abychom přesně těmto situacím předešli. Tyto kontroly probíhají ve všech velkých e-shopech, jen my chceme být vůči zákazníkům transparentní, proto jsme se v této souvislosti dostali do titulků,“ dodala později firma.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru