Dnes vyšlo 15 článků

Cizinci nainstalovali na bankomaty čtečky: Data klientů banky v ohrožení

Plán na krádež soukromých dat na platebních kartách klientů banky nevyšel. Policie České republiky v Karlovarském kraji zadržela jednoho ze skupiny cizinců, kteří nainstalovali skimmovací zařízení na bankomaty. Toto čtecí zařízení mělo pachatelům přinést vysoké zisky a naopak klientům banky ztráty, se kterými rozhodně nepočítali.
794351_77831689

Skimmovacích zařízení bylo více

6. prosince ráno nainstalovali pachatelé hned několika skimmovacích zařízení na příslušný počet bankomatů.

Když policie zjistila, že se tato zařízení na bankomatech nacházejí, zahájila rozsáhlou pátrací akci, jejímž výsledkem bylo zadržení sedmadvacetiletého cizince. Ten byl přichycen při činu v momentu, kdy zařízení z bankomatu sundával.

Pachatel může jit až na 12 let do vězení

Zadržený muž je obviněn z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Jestliže mu bude prokázána vina, pak je možné, že si ve vězení odpočine až 8 let. Pokud byl členem skupiny zločinců, tak se může dočkat až dvanáctiletého odnětí svobody. Státní zástupce pro cizince navrhl vazbu, čemuž vyhověl soudce Okresního soudu v Chebu, a muže do vazby poslal.

Některé informace zatím chybějí

V současnosti chybí ještě informace, na kolika bankomatech byly čtečky instalovány a také jméno osoby, která na celý případ poukázala. Také se neví, jestli se cizincům podařilo zneužít nelegálně získané informace.

Policie apeluje na občany, aby při výběru hotovosti zvýšili také svou pozornost v ohledu na bankomat, ze kterého momentálně peníze vybírají. Při jakémkoli podezření je třeba informovat provozovatele bankomatu.

Zdroj: sxc.hu

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru