Cisco kupuje společnost Meraki poskytující cloudovské služby

Společnost Cisco Systems Inc sdělila, že bude kupovat soukromě drženou síť cloudovských služeb od Meraki za 1,2 miliardy USD. Společnost Meraki založili v roce 2006 členové výzkumné laboratoře MIT.

Prodej Meraki se má uskutečnit do konce pololetí 2013, protože obchod podléhá schválení regulačních úřadů. Meraki je financována finančními zdroji od Sequoia Capital a Google Inc. Nabízí Wi-Fi technologie, zabezpečení a mobilní zázemí pro oblačné služby se zaměřením na středně velké podniky.

Pro Cisco se jedná o logický krok. Dohoda umožní Cisco nabízet alternativní řešení k tradičním Wi-Fi modelům stejně, jako je nabízejí menší konkurenti Aruba Networks a Ruckus Wireless. Předtím totiž Cisco nemělo důvod čelit takové konkurenci a nyní se snaží předstihnout soupeře na trhu. Cisco začalo s jednáními o koupi teprve před několika týdny.

Zakladatelé společnosti Merakis první nabídku odmítli. Po několika týdnech úvah se rozhodli nabídku přijmout, jelikož představitelé firmy došli k závěru, že spojení Meraki s Ciscem bude výhodné pro obě strany.

Zdroj: News Yahoo

Komentáře

Nahoru