Dnes vyšlo 15 článků

Cisco kupuje společnost Meraki poskytující cloudovské služby

Společnost Cisco Systems Inc sdělila, že bude kupovat soukromě drženou síť cloudovských služeb od Meraki za 1,2 miliardy USD. Společnost Meraki založili v roce 2006 členové výzkumné laboratoře MIT.

Prodej Meraki se má uskutečnit do konce pololetí 2013, protože obchod podléhá schválení regulačních úřadů. Meraki je financována finančními zdroji od Sequoia Capital a Google Inc. Nabízí Wi-Fi technologie, zabezpečení a mobilní zázemí pro oblačné služby se zaměřením na středně velké podniky.

Pro Cisco se jedná o logický krok. Dohoda umožní Cisco nabízet alternativní řešení k tradičním Wi-Fi modelům stejně, jako je nabízejí menší konkurenti Aruba Networks a Ruckus Wireless. Předtím totiž Cisco nemělo důvod čelit takové konkurenci a nyní se snaží předstihnout soupeře na trhu. Cisco začalo s jednáními o koupi teprve před několika týdny.

Zakladatelé společnosti Merakis první nabídku odmítli. Po několika týdnech úvah se rozhodli nabídku přijmout, jelikož představitelé firmy došli k závěru, že spojení Meraki s Ciscem bude výhodné pro obě strany.

Zdroj: News Yahoo

Komentáře

Nahoru