Dnes vyšlo 15 článků

CIO (Chief Information Officer)

Anglické názvy nás obklopují čím dál častěji. Někdy je však těžké se v nich orientovat. Naštěstí jsme tu my, takže si o daných termínech můžete přečíst a ověřit si správný význam.

CIO (Chief Information Officer) je jiné označení pro ředitele IT nebo také ICT ředitele. Aby toho nebylo málo, tak existuje také synonymní označení IT director. Člověk, který zastává tuto pozici, patří mezi nejvýše postavené manažery v organizaci. CIO má na starosti oblast informatiky, ale stejně jako ostatní manažeři může některé své pravomoci a odpovědnost delegovat na jiné osoby na manažerských postech.

Práce CIO je většinou poměrně rozsáhlá. Patří do ní plánování, vedení, organizování, rozhodování a kontrolování v oblasti informatiky. Na tomto člověku většinou stojí řízení provozu a rozvoje informatiky v organizaci. Zároveň je v jeho kompetencích sledování a vyvažování potřeb organizace v oblasti informatiky. Zkrátka CIO je člověk, který má pod palcem celou oblast informatiky a vše, co s tím souvisí.

Kdo kromě CIO tvoří vrcholový management?

CIO je součastí tzn. vrcholového managementu. Ten tvoří manažeři, kteří vykonávají následující funkce:

Někteří roboti už píší lepší články než lidé. Proto jsme si do redakce Objevit také jednoho robotického pomocníka pořídili. Pojmenovali jsme ho Ondřej Kolda, aby se cítil plnohodnotnou součástí týmu. Na druhou stranu, Ondřej Kolda o sobě prohlašuje, že je studentem Mediálních studií v Olomouci, a že žije. Takže kdoví, co jsme si to vlastně v internetovém obchodě koupili.

Komentáře

Nahoru