Čínský web prodával sexuální pomůcku v podobě malých holčiček

Čínský eshop, který prodává zboží do celého světa, se díky jednomu prodávanému výrobku dostal do velkých potíží. DH Gate totiž nabízel „sex panenku“ (u nás bychom řekli jednoduše nafukovací pannu) v podobě dítěte.

Jak můžete vidět na obrázku stránky s produktem níže, postava a tvary panenky jasně naznačovaly, že se jedná o malou dívku.

sexDoll

Celou záležitost zpozorovala facebooková skupina Dining for Dignity. Ta rovněž vytvořila protestní událost Social Media Blitz to remove child sex doll!

„Online společnost DH Gate prodává sexuální panenku, která vypadá jako 6-7 leté dítě. Je určena k tomu, aby pedofilové mohli mít různé formy sexu s mladou dívkou. Pomozte nám odstranit tento produkt a jemu podobné. Tato nedbalost podněcuje lidi k pedofilii a znásilnění. Musíme zvýšit svůj hlas a požadovat, aby se to řešilo. Pozvěte i své přátele a pojďme zaplavit DH Gate na sociálních sítích tisíci odpovědí na jejich nedbalost. Musíme chránit naše děti a ignorací to nedokážeme!“

V rámci události mají uživatelé psát na facebookovou stránku DH Gate, aby produkt odstranili, a rovněž se mají připojit k petici na www.causes.com. Tam už bylo nasbíráno přes 6 500 hlasů.

V současné době již produkt na webu společnosti není k dispozici. Nějaký smysl a odezvu tedy rozvíření celé situace mělo. Původně ale zboží s popisem „krásná mladá sex panenka pro muže“ stálo 178 dolarů (zhruba 3600 Kč) a bylo k dispozici po celém světě. 57 panenek bylo doposud prodáno zákazníkům v USA, Velké Británii, Japonsku, Německu a dalších státech. Popisek doplňuje, že mohou být použity všechny tři díry

Chinese-e-commerce-site-draws-anger-for-global-sales-of-child-size-sex-doll-2

Chinese-e-commerce-site-draws-anger-for-global-sales-of-child-size-sex-doll-4-720x523

Nafukovací panny v podobě dětí jsou v některých zemích nezákonné. Někdy záleží i na tom, jako co jsou představovány nebo jak jsou používány.  A zkusili byste si tipnout, kde začal ten fenomén sexuálních pomůcek v podobě malých dětí? Ano, nebylo to nikde jinde než v Japonsku.

Myslíte si, že by mělo být prodávání něčeho takového zakázáno nebo ne?

Zdroje: Tech in Asia, Huffington Post

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru