Čínský tablet s Windows 8 jen za 6000 Kč

Čínský tablet s Windows 8 jen za 6000 Kč

Vysoká cena zařízení se systémem Windows 8 je považována za jeden z hlavních důvodů, proč jsou z nového OS tak malé příjmy. Přinášet na trh levnější zařízení je tak pro Microsoft zřejmě prioritou.

Podle některých zdrojů bylo odhaleno, že Microsoft spolupracuje s partnery čínské společnosti, kteří se zdají být připraveni vstoupit do cenového boje s novými tablety s Windows 8, které by měly stát kolem 300 dolarů (necelých 6000 Kč).

Microsoft se především snaží, aby byla zařízení s Windows 8 celkově dostupnější ve snaze zpochybnit Android a Apple zařízení, která mají vedoucí postavení na trhu. Úsilí čínských firem je tak jasně vítáno.

Cenovka 300 dolarů však nezahrnuje licenční poplatky za Windows 8 a jiné patenty, takže je jen na společnosti Microsoft, zda opravdu chce, aby tato zařízení zůstala levná, a podle toho se rozhodne.

Ale i s dalšími doplňujícími poplatky by tato zařízení byla mnohem levnější než tablet od Microsoftu Surface Pro, který se v USA prodává za 899 dolarů (asi 18 000 Kč).

Zdroj: news.softpedia.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru