Čínský Google testuje nové samořídící elektromobily

Baidu – společnost, která je často nazývána „Čínský Google“, také po vzoru Googlu testuje svá samořídící auta na elektřinu. Možná není náhoda, že se tvarem nápadně podobají malým autíčkům Googlu.

Autonomní vozidlo Baidu má na rozdíl od toho drobečka Googlu větší kabinu. Sice tím ztrácí na roztomilosti, ale světla ve tvaru očí jí zase trochu přidávají. Auto je vyvedené v barvách Baidu – červené, modré a bílé.

baidu2

Nové vozy bez řidiče od Baidu by měly zůstat v Číně. Budou jezdit po celé zemi, mapovat terén a shromažďovat údaje o místní infrastruktuře.

baidu

Baidu se ovšem zároveň snaží přinést technologii do života běžných lidí. Před několika měsíci se objevily informace, že by turisté díky Baidu mohli projet Čínu v autě bez řidiče. Společnost má v plánu umožnit běžným lidem jezdit v autonomních vozidlech už v roce 2018 a k tomu právě potřebuje mít dobře zmapované čínské silnice. Snad v tom tohle autíčko pomůže.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru