Čínská továrna nahradí 90 % zaměstnanců roboty. Výroba vzroste o 250 %

Už několik let se mluví o tom, že roboti „v blízké budoucnosti“ začnou krást práci lidem. Asi nejvíce ohrožená jsou pracovní místa dělníků, jichž by mohli bez problémů nahradit roboti s vyšší produktivitou práce.  

Společnost Changying Precision Technology Company se zaměřuje na výrobu mobilních telefonů a využívá automatizovaných výrobních linek. V minulosti zaměstnávala 650 pracovníků, přičemž dnes zaměstnává pouze 60 pracovníků na kompletaci. O vše ostatní se starají roboti. Luo Weiqiang, generální ředitel firmy, říká, že počet potřebných zaměstnanců klesne ještě níže, a to na 20. I navzdory snížení počtu zaměstnanců dokáže továrna zvýšit produktivitu práce o 250 % a zlepšit kvalitu.

man-845847_1280

Zdroj: Pixabay

V budoucnosti budeme o tom, že lidé jsou v továrnách nahrazováni roboty, slyšet stále více a více. Dokonce i společnost Adidas oznámila, že ve svých továrnách bude používat převážně roboty.

Podle studie by mohli roboti nahradit pracovní místa zedníků, analytiků, řezníků, maloobchodních prodejců, geologů, ropných techniků, opravářů hodinek, soudních tajemníků, skrutátorů, hotelových a restauračních hostesek, realitních makléřů, zubních techniků, telefonních operátorů a spoustu dalších. Seznam je skutečně dlouhý.

Ať už si to přiznáme, nebo ne, vstoupili jsme do éry, kdy roboti převezmou naši práci. Otázkou však je, jak na tento trend zareaguje ekonomika.

Zdroj: ZME Science

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru