Dnes vyšlo 15 článků

Čínská továrna na stahování aplikací! Za těžké peníze bude vaše appka patřit k nejstahovanějším!

Čínská továrna na stahování aplikací! Za těžké peníze bude vaše appka patřit k nejstahovanějším!

Taky jste si mysleli, že nejstahovanější aplikace jsou ty nejlepší, neboť si je stáhlo nejvíce lidí? Nedávno uniklá fotografie však rozpoutala diskuzi jestli tomu tak opravdu je. Na fotce totiž Číňanka dokola na několika iPhonech stahuje a maže a stahuje a maže aplikace, aby měly co největší skóre stažení. Teorii potvrdil i screenshot, který uvádí cenu takovéto služby.

V praxi se prý situace má tak, že pokud máte dost peněz můžete si zaplatit jednu takovouto pracovnici, která vám odkliká vaší aplikaci, aby vypadala úspěšně. Apple je samozřejmě na podvody se stahovacím rankem připravený a takovéto aplikace okamžitě blokuje. Problém je v tom, že takovýto druh manipulace se jen těžko odhaluje a tak business jede dál.

Pokud byste například chtěli mít aplikaci, která bude v TOP 10 bezplatných appkách, musíte zaplatit něco přes čtvrt milionu korun! Desetitisíce dolarů pak zaplatíte také za každý týden, kdy bude vaše aplikace ve zmíněné TOP desítce. Ale investice se tvůrcům zřejmě vyplatí. Vrátí se jim totiž pomocí reklamy, kterou do appky přidávají.

Zdroj: iosmag.cz

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru