Čínská společnost, o které jste možná nikdy neslyšeli, je už větší než Facebook nebo Walrmart

Čínská internetová společnost Alibaba vstoupila v pátek na newyorskou burzu. A během chvíle internetová společnost získala zhruba 25 miliard dolarů. Server Alibaba slouží jako obchodní platforma pro B2B segment. Jedná se o obdobu dvou nejznámější e-commerce serverů eBay a Amazon, pouze působí primárně na čínském trhu.

Alibaba dala newyorské burze přednost před Hongkongem i americkým trhem Nasdaq, kde se obvykle obchodují technologické tituly. Nasdaq si pošramotil pověst při předloňské primární emisi Facebooku, kterou poznamenaly technické problémy. Hongkongu se firma vyhnula kvůli tamním přísným pravidlům pro rovný přístup k akcionářům.

Naučte se obchodovat online! Vyzkoušejte si zdarma aplikaci, která vás naučí, jak fungují finanční, komoditní a měnové trhy.  Více informací zde.

Firma uskutečnila největší primární emisi v historii světových akciových trhů. Akcie Alibaby, které vstoupily na NYSE se symbolem BABA, zahájily vzestupem na 92,70 dolaru a poté se vyhouply proti emisní ceně až o 46 procent na 99 dolarů. Jejich kurz uzavřel na 93,44 USD s přírůstkem 37,5 procenta díky mimořádnému zájmu investorů.

Ze zakladatele serveru Alibaba.com se během jednoho dne stal nejbohatší člověk v Číně

Jack Ma, který Alibabu založil před 15 lety ve své garsonce. Nyní je s majetkem odhadovaným na 22 miliard dolarů nejbohatším Číňanem. Peníze vydělané na burze hodlá využít k expanzi ve Spojených státech a Evropě. V Číně se již Alibaba na celkových tržbách z internetového prodeje podílí 80 procenty.

Aktuální vývoj všech trhů. Rady a návody, jak začít obchodovat a vydělat investováním na burze více peněz. To vše najdete na adrese www.highsky.cz.

Právě americký trh je nyní pro Alibabu prioritou číslo jedna. Na tamním trhu působí totiž jeho dva hlavní konkurenti – eBay a Amazon. A i když za sebou portál Alibaba nemá tak bohatou historii, tak již oba své hlavní konkurenty předběhl. Minimálně v tržbách, kdy v roce 2012 proteklo přes tento portál více než 170 miliard dolarů. Což bylo více, než obrat obou dvou největších amerických portálů (eBay a Amazon) dohromady.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru