Čínská společnost Baidu vyvinula mobilní prohlížeč

Baidu je nejpopulárnější vyhledávací službou v Číně a rozhodla se ke vstupu na trh mobilních prohlížečů. Nový produkt se jmenuje Baidu Mobile Browser a je určen výhradně pro mobilní zařízení.

Podle tvrzení Baidu je nový produkt schopen pracovat rychleji o 20 % než konkurence. Baidu Mobile Browser umožňuje prohlížení videa bez nutnosti instalace doplňků a podobně jako Chrome je možné jej doplňovat různými programy.

Baidu Mobile Browser se má zaplatit vlastní reklamou a obsahem. Společnost Baidu se domnívá, že prohlížeč bude na svých zařízeních s operačním systémem Android používat koncem roku až 80 % uživatelů. Zda se jedná o nové uživatele nebo změnu dosavadních instalací společnost nesdělila. Odhad vzhledem k původním uživatelům a přeinstalaci původních prohlížečů se zdá být velmi nadnesený. Baidu chce také za 1,56 miliardy dolarů poskytnout vlastní oblačné služby a zřídit tak centrum s těmito možnostmi.

Čína má kolem 538 milionů uživatelů internetu, z nichž 388 milionů používá mobilní služby. Společnost Baidu ovládá 78,6 % vyhledávacích služeb v zemi. Google na druhém místě má pouhých 15,7 %.

Zdroj: Finance Yahoo News

Komentáře

Nahoru