Dnes vyšlo 15 článků

Číňané si již nepustí Facebook, Google ani Youtube! Země pandy zpřísňuje cenzuru!

Číňané si již nepustí Facebook, Google ani Youtube! Země pandy zpřísňuje cenzuru!

V poslední době se s cenzurou internetu doslova roztrhl pytel. Obsah na něm regulují i světové velmoci jako například Turecko, Rusko nebo právě zmíněná Čína. Ač má nejlidnatější země světa nyní tvář spíše liberálnějšího ekonomického partnera nesmíme zapomínat, že lidé tam stále žijí v komunismu a ten nepřipustí kritiku režimu za žádných okolností.

Pověřené orgány Číny se proto rozhodly nekompromisně zatočit se svobodou na internetu. Velký čínský firewall, jak se plošná čínská cenzura hovorově nazývá, poměrně značně zkomplikuje život obyčejným lidem. Zakázány budou totiž největší světové portály, které lidé používají pro spojení s blízkými po celém světě.

Zakázaný bude Facebook i Google

Mezi zakázanými stránkami bude například Facebook, Twitter, YouTube, Google a také některé mailové služby jako je Gmail. Lidem se pochopitelně takové úpravy nelíbí a snaží se embargo obejít. Jednou z cest může být virtuální privátní síť (VPN), na což si však také čínská vláda bude chtít v budoucnu došlápnout.

Čas ukáže zda si lidé všelijaké regulace, omezení a cenzury nechají líbit nebo se pokusí situaci změnit. Lehké to ale mít nebudou, čínská historie pamatuje mnoho takovýchto zákazů a totalitní režim se v Číně stále drží a nevypadá to, že by někdy v blízké době měl skončit.

Zdroj: cnet.compcmag.com

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru