Dnes vyšlo 15 článků

Číňané opouští internetové kavárny a vrací se domů

Číňané opouští internetové kavárny a vrací se domů

Internetové kavárny v Číně zažívají nebývalou krizi

Čínské internetové kavárny mají nyní velmi nejistou budoucnost. Lidé je totiž houfně opouštějí a využívají spíše internet doma. Za posledních osm let jejich počet poprvé poklesl, a to dokonce hned o sedm procent.

V Číně dochází k trendu zvyšování dostupnosti internetu a s tímto trendem se mění i chování a zvyky jeho uživatelů. Ti si nyní začínají zvykat na pohodlí a soukromí domácího surfování. Internetové kavárny tak ztrácí své dlouholeté zákazníky a ty, které úbytek zákazníků nemohou zvládnout, končí svůj provoz. Internetových kaváren je v zemi 136 000 a zaměstnávají asi milion lidí.

Nejčastějšími důvody návštěv internetových kaváren v Číně je poslech hudby a hraní online her. Vstup je povolen až od 18 let. Úřady řešily v minulém roce zhruba 36 000 přestupků proti provoznímu řádu internetových kaváren.

Předpokládá se, že současný trend odchodů z internetových kaváren bude nadále pokračovat a postupně se Číňané zaměří na domácí užívání internetu – tak, jak tomu je ve všech vyspělých státech světa.

Zdroj: https://tech.sme.sk

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru