Dnes vyšlo 15 článků

Čína zdvojnásobila rychlost výstavby solárních elektráren

Čína zdvojnásobila rychlost výstavby solárních elektráren

Od ledna do června Čína postavila téměř 31 gigawattů (GW) nové solární kapacity, což je o 137 % více než před rokem, a podle čtvrtečního vyjádření průmyslové skupiny je na dobré cestě dosáhnout rekordní hodnoty za celý rok.

Celková kapacita solární energie nyní dosahuje 340 GW, což je o 25,8 % více než loni, uvedl v prezentaci Wang Bohua, čestný předseda Čínské asociace fotovoltaického průmyslu. Očekává se, že celkový objem instalací v průběhu roku bude činit 75 až 90 GW v roce 2022, uvedl Wang, čímž by byl překonán loňský rekord 54,9 GW. Čínský vývoz solárních zařízení se v tomto období rovněž prudce zvýšil a jeho celková hodnota se více než zdvojnásobila na 25,9 miliardy jüanů (3,83 miliardy USD), a to navzdory clům a obchodním sankcím ze strany Spojených států, Indie a Evropy.

Čína chce do konce desetiletí zvýšit celkovou kapacitu větrné a solární energie na 1 200 GW z 635 GW na konci loňského roku a v současné době buduje rozsáhlé základny obnovitelných zdrojů energie v pouštních oblastech. Wang varoval, že budoucí růst kapacity by mohla ohrozit nová omezení týkající se využívání půdy, neboť Čína v současné době připravuje nová pravidla, která mají omezit možnost developerů v oblasti solární energie stavět na orné půdě nebo na pobřeží a březích řek.

 

Zdroj, foto: reuters.com 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru