Dnes vyšlo 1 článků

Čína zablokovala službu Gmail

Čína zablokovala službu Gmail

Gmail, největší světová emailová služba, byla v Číně po šesti měsících vládní cenzury zablokována. Od pátku se Číňané nemohou připojit na email od společnosti Google a situace se stále nemění. Pravděpodobně se jedná o prohloubení cenzury ze strany čínské vlády.

Emailová služba společnosti Google byla v Číně během pátku zablokována a uživatelé se ke svým emailovým účtům nemohli dostat ani v pondělí, 29.12.2014. Pravděpodobně se jedná o prohloubení cenzury v zemi. Vláda se dle informací organizace GreatFire, která monitoruje zásahy čínských cenzorů, snaží oslabit pozici společnosti Google v Číně již od konce května.

Čína blokuje i další služby společnosti Google

Čína blokuje celou řadu služeb společnosti Google, včetně jeho hlavní vyhledávací stránky, Google Maps, Google Docs nebo Google Drive. Služby Google jsou v Číně narušovány od konce května, tedy od doby před 25. výročím potlačení prodemokratických protestů na pekingském náměstí „Tchien-an-men“.

Screen_Shot_2014-12-29_at_9.24.40_AM.0

V „Transparency reportu“ společnosti Google si můžete všimnout, že v posledních dnech došlo k prudkému poklesu v provozu služby Gmail. V grafu neexistuje žádná známka zlepšení.

Čína blokuje i Facebook, YouTube a Twitter

Cenzura se ale v Číně netýká pouze Googlu, blokovány jsou i stránky jako Facebook, YouTube nebo Twitter, a povolené služby jsou pečlivě sledovány s tím, že kontroverzní termíny jsou zakázány úplně.

zdroj: betanews.com  theverge.com obrazek:freedigitalphotos.net

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru