Čína zablokovala Pinterest

Celosvětový katalog nápadů Pinterest byl jednou z mála sociálních sítí, která byla v Číně přístupná. Ostatní platformy jako Facebook či Twitter byly v této zemi zablokované, protože údajně porušovaly zákony země. Nicméně nyní se Čína rozhodla na black list přidat i Pinterest.

Pinterest je sociální médium, které uživatelům umožňuje ukládat si fotografie pod zájmů od umění, přes módu a potraviny, až po nábytek a technologie. Čínské úřady doposud nevěnovaly Pinterestu tolik pozornosti, a tak byla tato stránka jedna z mála těch západních, které zůstaly v čínských končinách volně přístupné.

Nicméně podle serveru GreatFire.org, který monitoruje cenzuru a kontroluje dostupnost stránek v Číně, je Pinterest v Číně už více než týden zablokovaný. GreatFire.org hlásí, že je Pinterest nepřístupný v 87 procentech země.

Pinterest začal fungovat v roce 2009. Zakladatelé Ben Silbermann, Paul Sciarra a Evan Sharp chtěl napodobit zápisník v elektronické podobě pro věci, které mají lidé rádi a kterými jsou ovlivněni. Platforma má měsíčně více než 150 milionů návštěvníků, přičemž 70 milionů uživatelů je ze Spojených států a 80 milionů ze zbytku světa.

pinterest-793051_1280

Zdroj: Pixabay

Zdroj: Silicon Republic

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru